Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Umění

Na co se můžeme těšit toto léto v Národním muzeu?

Červenec 25, 2018

Na co se můžeme těšit toto léto v Národním muzeu?

Léto není jen dobou povalování se u vody, ale i perfektní dobou, kdy rozšířit své kulturní obzory. A Národní muzeum v Praze se rozhodlo před začátkem letních měsíců zpřístupnit novou výstavu věnovanou kmenovým uskupením žijících během doby železné, Keltům.

Výstava Keltové nás přivádí do doby 800 – 450 př. n. l. Větší část je věnována největším depotům mincí a šperků, které se na území Čech a Moravy našly. Druhá část je pak věnována obyčejnému životu v mladší době železné. Výstava není jen sledem ukázek a velkých tabulí s popisem, ale obsahuje i interaktivní prohlídku keltského opida nebo si můžete vyzkoušet, jak fungoval keltský zámek. Největším lákadlem může být opuková hlava Kelta, která byla nalezena u Mšeckých Žehrovic. A pokud vás zajímá, koho tato hlava zosobňuje, nezbývá než se na výstavu vydat.

Ale kam?

Do částečného znovu otevření nyní rekonstruované historické budovy Národního muzea v Praze zbývají již jen 3 měsíce, a proto je výstava věnovaná Keltům umístěna v Nové budově Národního muzea, která se nachází přes ulici od historické budovy. Ve stejné budově je možné navštívit i výstavy Archa Noemova a Světlo ve tmě, věnovaná vlivu světla na život živočichů a rostlin.

Vstupné na výstavu i otvírací dobu můžete naleznout přímo na stránkách národního muzea.

Autor: Šárka Jakoubková

Zdroje: www.nm.cz

 

 

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *