Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Cinema Umění

Začíná jubilejní 40. ročník festivalu FAMUFEST!

6 března, 2024

Začíná jubilejní 40. ročník festivalu FAMUFEST!

V letenském kině Bio Oko bude dnes oficiálně zahájen jubilejní 40. ročník festivalu FAMUFEST. Zahájen bude projekcí animovaného snímku Electra od režisérky Darii Kashcheevy. K vidění bude celkem přes 120 snímků, většina z nich v rámci 12 tematických bloků. Z části tohoto výběru bude porota vybírat vítězné snímky. Většina z promítaných filmů bude po skončení festivalu v rámci akreditace zdarma dostupná na online platformě FAMU Films.

Letošním tématem festivalu jsou Sítě, které odkazují na neuronové sítě v mozku člověka reagující na veškeré podněty, včetně umění. “Pro návštěvnictvo jsme si letos připravili opravdu mnoho. Promítat budeme celkem 99 nových studentských snímků, které jsme rozdělili do dvanácti filmových bloků. Ty sdružují snímky podle témat a emocí, které v divákovi mohou vyvolat. Každý z bloků představuje kurátorský umělecký zážitek s prostorem pro vlastní interpretaci. Mimo snímků nabízíme ale i doprovodný offscreen a industry program, do kterého se řadí koncerty, divadla nebo přednášky,” popisuje program 40. ročníku výkonná ředitelka Anna Horáková.

Sobota nabídne ale i bohatý industry program v Klubu Letka. Od 11:00 se agentura Kantar pokusí návštěvníkům zodpovědět otázku Jak zaujmout diváka kreativním obsahem? Poté bude následovat moderovaná prezentace výzkumu českého audiovizuálního trhu pro Státní fond kinematografie a v 15:00 započne přednáška Je snadné navrhovat filmový plakát?, kterou si připravil renomovaný grafický designér Aleš Najbrt. Sobotní večer se pak ponese v duchu oslav jubilejního ročníku a to prostřednictvím afterparty ve vršovickém klubu Ankali.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *