Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Tech

Testování sluchátek LAMAX HighComfort ANC

6 dubna, 2022

Testování sluchátek LAMAX HighComfort ANC

Užít si chvilku jen pro sebe a vše v okolí vypnout – to chce jednou za čas každý z nás. LAMAX přichází s hypotézou, že to jde jednodušeji, než si myslíme. Jejich sluchátka LAMAX HighComfort ANC mají člověka přenést do svého vlastního světa, a to pomocí aktivního potlačení hluku. Jak toho dosahují? Sluchátka neustále poslouchají přes mikrofony okolní zvuky a inteligentní procesor ihned vytváří jejich opačný tón, který nechtěný hluk vyruší. V řeči čísel ztlumí okolní zvuk o 28-30 dB. Tím také šetří sluch uživatele, protože není potřeba dávat volume na maximum.

V době psaní této recenze byla sluchátka k dostání za 1990 Kč. Svojí cenou se neřadí k nejdražším kusům na trhu a cílí tak spíše na běžné uživatele, než na nejnáročnější posluchatele. Budeme k nim tak také přistupovat.

První pohled

Náhlavní sluchátka s titanovým designem působí velmi kvalitně a elegantně. Ergonomická konstrukce, most potažený koženkou a padnoucí postrované náušníky zajišťují příjemné pohodlí a design, který bychom v této cenové kategorii neočekávali. Váha 320 gramů nijak nepřekáží a sluchátka jsou tak vhodná na celodenní nošení. Díky možnosti složení jsou sluchátka lehce přenosná. Tomu také pomáhá kvalitní pouzdro, které je součástí balení. V tom dále najdeme nabíjecí USB-C kabel a také jack-jack kabel.

Užívání

Výrobce slibuje výdrž na jedno nabití až 50 hodin, při zapnutém rušení hluku 26 hodin. Do úplného nabití se sluchátka dobíjí 2,5 hodiny. Ovšem již po 15 minutách byste měli získát nabití na 5 hodin poslechu. Sluchátka se dobíjí přes univerzální USB-C kabel.

Hudbu můžete poslouchat téměř bez omezení. Sluchátka vydrží spojená s telefonem díky Bluetooth 5.0. až na vzdálenost 15 metrů. Přímo na sluchátkách najdeme řadu ovládacích tlačítek, které usnadní jejich používání. Nachází se zde tlačítka pro zapnutí/vypnutí sluchátek i samotného ANC a tlačítka pro regulaci hlasitosti. Vypínací tlačítko slouží také pro párování a přijímání hovorů. Ocenila bych ovšem také tlačítka pro navigaci v přehrávaném médiu.

Sluchátka, už jen díky svému názvu, nejvíce lákají na ANC, tedy aktivní potlačení hluku. To jsme s oblibou využívali v rušném ranním MHD. Zapnutí ANC opravdu potlačuje okolní hluky v uspokojivé míře, ovšem mírně zhoršuje kvalitu zvuku, což je ovšem v této cenové kategorii pochopitelné.

Pokud bychom měli najít jednu věc, kterou bychom sluchátkům vytknuli, je to horší zvuk po připojení k PC přes jack-jack kabel. Celkově sluchátka hodnotíme jako nadmíru uspokojivá a to jak svým designem, tak hlavně zvukem.

Více informací na www.lamax-electronics.com/cz/


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *