Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Umění

Novinky ze světa knih nabídnou něco pro každého

14 ledna, 2021

Novinky ze světa knih nabídnou něco pro každého

Síť knihkupectví Knihy Dobrovský představuje hned zkraje nového roku několik nových titulů. Můžete tak využít knižní poukázky, které jste dostali od Ježíška k Vánocům, nebo si udělat radost jen tak a zpříjemnit si dlouhé zimní večery. Lednové i únorové novinky vás mimo jiné vtáhnou do milostných zápletek či detektivních a hororových příběhů. Radost budou mít také cestovatelé, kteří se z pohodlí svého domova vydají na toulky Jižní Amerikou.

Tiffany Reisz: Růže

Nový román úspěšné autorky erotických knih přináší příběh dvou lidí, jejichž osudy se propletou mnohem víc, než by si vůbec kdy troufli pomyslet. Lia dostane od rodičů nádherný pohár na víno, vzácný artefakt zdobený růžemi, na který však má zálusk i přítel jejích rodičů August Bowman. Ten Lie sdělí, že pohár zvaný Růžový kylix byl používán při chrámových obřadech Erota, řeckého boha lásky, a má moc přivést k životu i ty nejintimnější sexuální fantazie. Lia je sice vůči mytologii a kouzlům skeptická, ale jakmile se z Růžového kylixu napije, uvědomí si skutečnou moc této staré a nebezpečné relikvie. Nechce se jí proto jen tak vzdát. Ačkoliv je August ochoten za pohár štědře zaplatit, Lia přemýšlí o úplně jiném obchodu. Kniha vychází 18. 1. 2021 pod nakladatelskou značkou Red a na pultech Knihy Dobrovský bude k dostání za 399 Kč.

Darcy Coates: Kořist

Mistryně hororu Darcy Coates představuje další duchařský příběh. Tentokrát čtenářům servíruje mrazivý horor o dvaadvacetileté dívce jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese. O pět dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení. Titul vychází 25. 1. 2021 pod nakladatelskou značkou Fobos a k dispozici bude v prodejnách Knihy Dobrovský za 399 Kč.

Lucy Foley: Štvanice

S knihou Štvanice debutuje Lucy Foley v žánru detektivních románů, pro který se jí předlohou stalo obzvlášť odlehlé místo ve Skotsku, které silně rozžehlo její představivost. V odlehlém sídle na Skotské vysočině se o vánočních prázdninách setkává skupina bývalých spolužáků z Oxfordu, nyní třicátníků, aby spolu přivítali nový rok. Na místo dorazí krátce před tím, než dům odřízne od okolního světa dlouho nevídaná sněhová vichřice. O dva dny později, na Nový rok, je jeden z přátel nalezen mrtvý. A někdo z přeživších je pachatelem. Vychází 1. 2. 2021 pod nakladatelskou značkou Vendeta a k dostání bude v Knihy Dobrovský za 399 Kč.

Helen Hardt: Touha

Touha je prvním milostným románem osmnáctidílné série Bratři Steelové. Mladou právničku Jade Robertsovou opustil ženich v den svatby. Ponížení ji pálí, a tak hledá útěchu na coloradském ranči své nejlepší kamarádky Marjorie Steelové. Vůbec nečeká, že ji začne přitahovat Marjoriin zamlklý a odtažitý bratr Talon. Jakmile ji navíc nádherný kovboj políbí, je Jade ztracená. Mezi oběma milenci zahoří spalující vášeň, ale Talona i Jade pronásledují dlouho pohřbená tajemství a je možné, že je nakonec rozdělí. Kniha vychází pod nakladatelskou značkou Red. Od 8. 2. 2021 ji bude možné zakoupit v prodejnách Knihy Dobrovský za 349 Kč.

G. Smith: Lockdown

Kniha vypráví příběhy z prostředí nejtvrdšího vězení na světě pro mladé delikventy – z místa, kde každý den probíhají kruté experimenty a strach ze smrti je ta nejmenší starost. V tomto vězení se ocitne i třináctiletý Alex, který je křivě obviněný z vraždy, a jeho život se tak navždy změní. Setkává se s opravdovými darebáky a sadistickými strážemi, ale to zdaleka není vše, co ho trápí. Novinka vychází 15. 2. 2021 pod nakladatelskou značkou Fobos a v Knihy Dobrovský ji seženete za 349 Kč.

Jan Rendl: 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou

Jan Rendl jako první Čech prošel pěšky celou Jižní Ameriku. Ani ne třicetiletý prodavač a příležitostný cestovatel vzdoroval jazykové bariéře, drogám v kolumbijských ulicích i všudypřítomné chudobě.  Nyní jeho kořeněné zážitky z cest vycházejí knižně. Vydejte se s ním do nitra kontinentu, kde poznal nový svět i sám sebe. Vychází 22. 2. 2021 pod nakladatelskou značkou Pangea a v Knihy Dobrovský bude k dostání za 349 Kč.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *