Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Umění Výstavy

Výstava Andyho Warhola v Mikulově, spojení vína a umění

11 června, 2024

Výstava Andyho Warhola v Mikulově, spojení vína a umění

Nově otevřená soukromá Galerie Cibulka v Mikulově přinese cca 50 děl z tvorby světoznámého Andyho Warhola. Od 15.6. bude pro veřejnost zpřístupněna výstava prezentující například sítotisky ze série Sunday B. Morning Marilyn Monroe, Sunday B. Morning Cambell Soup nebo  Sunday B. Morning Flowers. Součástí Galerie je také Art Café, ve kterém bude možno zakoupit některé z dobových sítotisků či upomínkové předměty. 

Andy Warhol byl americký výtvarník, filmový tvůrce a hlavní představitel hnutí pop artu, které se objevilo v 50. a 60. letech 20. století. Narodil se 6. srpna 1928 v Pittsburghu v Pensylvánii a zemřel 22. února 1987 v New Yorku. Warhol je známý především svými ikonickými obrazy každodenních předmětů a celebrit, jako jsou Campbellovy polévkové konzervy, láhve Coca-Coly a portréty Marilyn Monroe.

Pop art byl umělecký směr, který reagoval na masovou kulturu a konzumerismus poválečné Ameriky. Využíval motivy z populární kultury, reklamy, komiksů a médií. Umělci jako Warhol, Roy Lichtenstein a Claes Oldenburg usilovali o to, aby překlenuli propast mezi „vysokým“ uměním a každodenními předměty. Díla často zahrnovala opakování motivů a jasné, kontrastní barvy.

Warholova práce se nejen proslavila svým estetickým přístupem, ale také svými inovativními metodami, jako bylo využití sítotisku, což umožňovalo masovou produkci uměleckých děl. Warholova schopnost zachytit ducha své doby a jeho vliv na umění a kulturu z něj činí jednu z nejvýznamnějších postav 20. století.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *