Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Divadlo Hudba Umění

Muzikál Kinky Boots inspirovaný drag queen shows bude mít českou premiéru v Ostravě již dnes

13 června, 2024

Muzikál Kinky Boots inspirovaný drag queen shows bude mít českou premiéru v Ostravě již dnes

Právě dnes, 13. června, budou mít čeští diváci poprvé možnost spatřit světový muzikálový hit Kinky Boots, s hudbou legendární Cyndi Lauperové, v Národním Divadle Moravskoslezkém. Muzikál inspirovaný fenoménem drag queen shows vznikl podle stejnojmenného filmu z roku 2005 a stal se jednou z komerčně nejúspěšnějších brodwayských produkcí. „Diváci se o vstupenky na muzikál doslova rvali a před divadlem kempovali, pořadatelé dokonce museli přijít se speciální formou loterie o lístky,“ říká mluvčí ostravského divadla Šárka Swiderová.

Zajímavostí představení bude to, že diváci neuvidí orchestr přímo z hlediště. Místo toho bude živě vysílat ze zkušebny o tři patra výše. Díky tomu bude pro herce k dispozici celé jeviště a budou blíže divákům. 

„Charlie Price stojí před nelehkým úkolem. Zdědil krachující rodinnou továrnu na boty a navzdory svým vlastním plánům se ji musí pokusit zachránit a tím splnit přání svého nedávno zesnulého otce. Naštěstí k tomu najde nečekaného spojence. Lola, kabaretní umělkyně a svérázná drag queen, ví přesně, jaké botky na trhu chybí! Během této spolupráce oba zjišťují, že se od sebe vlastně až tak výrazně neliší. Broadwayský muzikálový hit vychází ze stejnojmenné filmové předlohy i skutečného příběhu jedné továrny na severu Anglie. Muzikálové zpracování vyhrálo několik Cen Tony a získalo srdce všech diváků, kteří se chtějí v divadle pobavit, odreagovat a také si připomenout, že i když jsme každý jiný, tak s trochou soucitu a hromadou porozumění můžeme vždy najít společnou řeč.“

Publikum se může těšit na Jána Slezáka, Petera Pechu nebo Lukáše Adama v roli Loly/Simona, postavu Charlieho Price si zahrají Tomáš Krpec nebo Radim Bierski.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *