Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba

William Fowler Collins bude sdílet pódium s Emmou Ruth Rundle v Primaciálnom paláci

18 července, 2023

William Fowler Collins bude sdílet pódium s Emmou Ruth Rundle v Primaciálnom paláci

Dne 29. července se ve své slovenské premiéře představí americká hudebnice Emma Ruth Rundle. Vystoupí v Zrkadlovej sieni Primaciálneho Paláca v Bratislave. Na tomto koncertu zahraje také její host – americký experimentální kytarista a producent William Fowler Collins

Přestože je léto především obdobím festivalů, rozhodně se vyplatí navštívit i samostatný koncert. Hlavním hudebním nástrojem Emmy byla dlouho kytara, nyní se však vrátila ke klavíru. Zbavila se také bicích nástrojů, aby dosáhla na co nejčistší zvuk. Zůstala tak pouze prostá píseň, která má potenciál silně zasáhnout posluchače. Při své gotické cestě opustila všechny kapely, aby sólově vystupovala v prostorách majících duši, ve kterých může zanechat kus sebe.

Role předskokana jejího evropského turné se zhostil americký skladatel, performer a kytarista William Fowler Collins. Hudebník z Nového Mexika vytváří koncerty plné zvukové magie ovlivněné do velké míry improvizací. Díky tomuto přístupu se stal respektovanou postavou na americké experimentální/ambientní scéně.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *