Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba

Vycházející kapela ON FIRE nahrála singl s bubeníkem Chinaski

8 června, 2021

Vycházející kapela ON FIRE nahrála singl s bubeníkem Chinaski

Pop-rocková parta, která si zahrála například na festivalu Živá ulice v Plzni, Farák festu či na festivalu UNITED a dostala se do finále soutěže studentských kapel na pražském Majálesu 2019 se po roce a půl tvůrčí pauzy vrací ve velkém. Na pódia se kromě jejich popových stálic vrhne i s písní „Nejsi v tom sám“, kterou se odklání od své obvyklé image hodných kluků odvedle – alespoň po melodické stránce.

Naděje umírá poslední

Píseň Nejsi v tom sám pojednává o hledání sebe sama, svých priorit a připomíná, že naděje je s námi všude a pořád. „Inspirace vychází z našich srdcí a osobních zkušeností. Chceme lidem sdělit, že ať už prožívají cokoliv, nejsou v tom sami, jelikož je tu dalších X lidí s podobnými pocity. Naší tvorbou chceme fanouškům přinášet emoce i slova, která jim budou mluvit z duše.” říká frontman kapely Jan Duchoslav. Téma pozitivního přístupu k životu ukazují zejména texty, jejichž autorem je převážně právě zpěvák a kytarista Jan Duchoslav. K obsahu písně se váže i vizuál nahrávky, jehož motivem je srdce poskládané z rozličných motivů.

Změna zvuku, posun dál

Obvyklé jemné a na první poslech líbivé tóny tentokrát střídá punkrockový podklad. „Pořádná kytara, punkové bicí – to je styl, který je nám všem blízký a s vývojem kapely jsme k němu konečně našli cestu a moc nás to baví.“ říká kytarista Daniel Mihatsch.

Spolupráce se zkušeným

K této zvukové metamorfóze si kapela ON FIRE přizvala zkušenou posilu. Tou je Lukáš Pavlík, člen jedné z nejúspěšnějších českých kapel Chinaski, který stojí za produkcí singlu a jeho zvukovým masteringem. „Když jsem poprvé slyšel demo, řekl jsem si, že je to punk, který si zaslouží péči. Během nahrávání se kvalita songu značně posunula, čemuž vděčíme hlavně za energii, která nás držela pohromadě a snahu vyslat jasné poselství.” říká Lukáš Pavlík.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *