Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Párty

VlčkoviceFest oslaví uprostřed července 18. narozeniny!

18 června, 2022

VlčkoviceFest oslaví uprostřed července 18. narozeniny!

Festivalu VlčkoviceFest, který se koná vždy v červenci pár kilometrů od Votic, je letos již 18. let. Festival proběhne třetí víkend, tedy 15.-17.7. a přivítá celou řadu známých jmen. Kromě taháků, jako jsou Prago Union, Vypsaná Fixa, Květy, Kurtizány z 25. Avenue či Mucha se diváci festivalu opět mohou těšit na celou řadu dalšího programu. Na své si přijdou dospělí i děti.

Vystoupí ale také regionu méně známí umělci. Například sedmnáctiletá písničkářka Amelie Siba, která v posledním roce posbírala cenu hudební kritiky Apollo a cenu Anděl v kategorii Alternativa a elektronika. Dále zazní hiphopové uskupení, avšak okořeněné mohutnou dechovou sekcí, Shizzle Orchestra, tvrdší elektroničtí Mutanti hledaj východisko, kapely Sépie z hor, OTK, Schrödingerova kočka, 100% FrREEDOM, Tomáš Palucha, písničkář Zapomělsem, indie kapela Tamara nebo dětem určené vystoupení kapely Yellow Sisters.

Jako vždy VlčkoviceFest nebude jen o hudbě. V nabídce bude celá řada doprovodného programu – promítání dokumentárních filmů, loutkové divadlo Ka2 s představeními Zlatovláska a Pražské pověsti, výstava obrazů Michala Synka či fotografií známého aktivistického fotografa Petra Zewlakka Vrabce. Také proběhne autorské čtení hudebnice a spisovatelky Evy Turnové. Bude přistavena klasická střelnice, pro děti i dospělé budou probíhat workshopy s bubeníky, linorytem, sklářstvím a dalšími tvořivými technikami.

Sportovněji naladění festivaloví fanoušci si, jako každý rok, přijdou v sobotu na své během turnaje ve fotbalu a celý festival již tradičně zakončí nedělní ekumenická Bohoslužba známého kněze Ládi Heryána.

Festival organizuje 100 dobrovolníků!

Již od svého počátku VlčkoviceFest pořádá skupina dobrovolníků. Dnes jich na festivalu ve dne v noci pracuje zhruba 100, všichni bez nároku na finanční odměnu. Cíli festivalu je oživit region Voticka zajímavou kulturou a propagovat aktivity pořádající organizace Statek Vlčkovice, o.p.s. (www.statekvlckovice.cz), která se primárně věnuje poskytování sociálních služeb rodinám v tíživé životní situaci.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *