Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Lifestyle Móda

VANS a WP LAVORI IN CORSO: 40 let spolupráce mezi Vans a ikonickým italským distributorem oslavuje kolekce inspirovaná subkulturou „Paninari“ v Miláně

13 června, 2023

VANS a WP LAVORI IN CORSO: 40 let spolupráce mezi Vans a ikonickým italským distributorem oslavuje kolekce inspirovaná subkulturou „Paninari“ v Miláně

Vans se propojuje s jedním ze svých nejvýznamnějších evropských partnerů WP Lavori in Corso ve své první head-to-toe kolekci, která oslavuje jejich dlouholetou spolupráci. Za vznikem WP Lavori in Corso v italské Bologni stojí Giuseppe Calori se svou dcerou Cistonou. Ti během svého působení získali ocenění za distribuci mnoha značek do Itálie – včetně Vans. WP Lavori in Corso se zasloužila o to, aby se společnosti jako Barbour, Baracuta, BD Baggies a Spiewak staly skutečnými nadčasovými ikonami.

V průběhu let se tento ikonický italský distributor stal klíčovým hráčem v dovozu funkční zahraniční módy vynikající kvality a vysokých technologických standardů. Díky podobným kořenům vlastních rodinných podniků vztah mezi Vans a WP přirozeně vzkvétal po celá léta. Když designový tým značky Vans začal prozkoumávat rozsáhlý archiv WP v Bologni, objevil nejen výjimečný produktový archiv, ale také impozantní sbírku původních dokumentů z 80. a 90. let včetně vzorků látek s exkluzivními WP vzory. Právě tyto látkové vzorky exkluzivně vyráběné pro WP Vans inspirovaly k vytvoření unikátní kolekce.

Nový design modelu Authentic byl inspirován subkulturní skupinou italských hipsterů 80. let Paninari, jejichž styl výrazně ovlivnila americká kultura. Kolekce obuvi zahrnuje tři barevné varianty modelu Authentic, a to červenou, námořnickou modrou a černou s patchwork bandan potiskem, který Vans v 80. letech tvořil výhradně pro WP. Kolekci doplňuje speciální krabice na boty inspirovaná původními krabicemi WP x Vans.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *