Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Párty Reporty

Obrázky a dojmy: Fotografická cesta festivalem Rock For People

14 června, 2023

Obrázky a dojmy: Fotografická cesta festivalem Rock For People

V areálu letiště v Hradci Králové proběhl 8.-11.6. hudební festival Rock For People. Ten lákal návštěvíky na velká jména jako Slipknot, Muse, The 1975, Papa Roach, MGK, Hollywood Undead, Simple Plan a mnoho dalších. Prostředí opuštěného letiště nabízí ideální podmínky, které festival využívá naplno, a nabízí neskutečných 8 stagí. Ty nenabízí pouze hudební program, ale také celou řadu doprovodného programu. Z něj musíme nepochybně zmínit AZ Kvíz live s Alešem Zbořilem, který měl pokaždé full house.

Oproti loňskému ročníku jsme zaznamenali spoustu vylepšení. Za zmínku stojí například stage Evropa 2. Ta se nachází pod velkým cirkusovým šapitó. To je skvělá ochrana před sluncem, ale v loňském roce se při bouřlivém moshpitu zvedaly oblaky hliněného dýmu, který se dostal doslova všude. V letošním roce ale pořadatelé zakryli celý prostor dřevěnými deskami, takže se tento problém neopakoval. Přesně tohle jsou ty velké drobnosti, které vidíme moc rádi a je z toho patrné, že si festival bere zpětnou vazbu k srdci.

Gastro zóna byla nadupaná k prasknutí. Díky tomu se netvořili příliš dlouhé fronty. Fanoušci gastro porna si zde jistě našli své oblíbené stánky. My jsme si užili Hell Smoke burger, nebo meníčko od Pan Hranolka. Bohužel se zde našli i typické festivalové scam stánky, které nabízí ošizené porce za co nejvyšší cenu. Kebab bez kebabu, oschlý chleba, nebo zmenšující se porce za vyšší cenu. Ocenili bychom v tomto případě kvalitu nad kvantitou, kdy bychom uvítali klidně méně stánků, ale které budou stát za to. 

Nemůžeme opomenout festivalovou aplikaci, která vyšla těsně před začátkem festivalu. Bylo v ní možné najít mapu festivalu včetně stánků, harmonogram vystoupení či aktuální informace. Nejvýhodnější ale pro nás byla možnost si označit, kam se chystáme a sledovat tak vlastní harmonogram. V příštím roce jsme pro to, aby festival netiskl papírové programy, ale čiště zůstal pouze v elektronické podobě + v rozpisech, které je možné najít přímo na bannerech v areálu. 

Cashless placení a vratné kelímky jsou již klasikou, která na žádném moderním festivalu nemůže chybět. RFP jde ale o krok dále a dává velký důraz na udržitelné zdroje, třídění odpadu a alternativní možnosti pohonu. Festival byl velmi čistý díky tomu, že zde byl dostatek košů na recyklovatelý odpad. Také zde byly stánky, které vykupovali zálohované plechovky a pet flašky.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *