Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Lifestyle

Týden pro wellbeing ve školách: Abychom se vzdělávali v příjemném prostředí

5 února, 2024

Týden pro wellbeing ve školách: Abychom se vzdělávali v příjemném prostředí

Pojďte se ponořit do Týdne pro wellbeing, který se koná od 13.2. do 20.2. 2024, který pořádá Partnerství pro vzdělávání 30+.

Budete mít možnost se zaposlouchat do přednášek, které mohou inspirovat nejen pedagogické pracovníky, ale i odborníky z příbuzných profesí v oblasti vzdělávání a pomáhajících profesí.

Pamatujete si na vaše školní léta? Máte je spojeny s příjemnými pocity a podpůrným prostředím? Nebo pro vás některé předměty a vyučovací hodiny byly spíše utrpením? Možná jsme si to před pár několika desítkami let moc neuvědomovali, ale s nároky na podporu duševního zdraví a podpůrného prostředí nám vlastně dochází, že přece jen existovaly věci, které nám mohly způsobovat tenzi. Už jen to, že jsme v některých předmětech nemuseli prospívat, a to jen proto, že jsme měli látku spojenou s autoritativním pedagogem, který nám výklad látky spíše znepříjemnil , nebo jsme dostávali poznámky za jídlo a pití v hodině. Nepříjemných vzpomínek bychom možná našli více.

K Týdnu pro wellbeing ve škole, na který se můžete těšit od 13.2 až do 20.2. 2024, se už nyní připojilo bezmála 60 organizací z celé ČR, pro které je wellbeing základem a ne nadstavbou vzdělávání. Můžete se těšit na řadu webinářů nebo on-line kampaní.

Jak vnímáme wellbeing ve školách my v Krajském centru vzdělávání v Plzni?
Na jeden konkrétní vzdělávací program bychom vás v rámci tohoto týdne chtěli pozvat do Krajského vzdělávacího centra v Plzni (dále KCV). Krajské centrum vzdělávání, které je součástí Asociace krajských vzdělávacích zařízení, staví na myšlence, že wellbeing je významným pilířem v oblasti duševního zdraví, které by se nemělo opomíjet ani ve školním prostředí. Účastníci události, kterou organizuje KCV, porozumí tématu wellbeing ve škole a způsobům jeho naplňování. Odnesou si nejen zmapované zdroje, které v jejich škole mohou podporovat wellbeing žáků a učitelů, ale také už mohou odcházet s plánem kroků k jejich podpoře a rozvoji.

Podílet se na wellbeingu ve školách může každý
Pozvěte přátele a posílejte událost dále do svých sítí. Nejen pedagogové a příbuzné profese mohou ovlivnit to, jak se budou žáci a studenti cítit ve vzdělávacích institucích, kde získávají nejen potřebné vědomosti a dovednosti. Školní prostředí může být příjemnější díky každému z vás, kdo pocituje potřebnou změnu pro stávající i budoucí generace.

Ve facebookové události se dozvíte, jakým způsobem můžete myšlenku Týdne pro wellbeing veřejně podpořit. Rovněž obdržíte veškeré informace k zapojeným organizacím, jejich aktivitám a programu k závěrečné Konferenci pro wellbeing ve škole.

Nezapomeňte si také registrovat co nejdříve svou účast na konferenci, pokud vás téma wellbeingu ve vzdělávání zajímá do hloubky.
Počet míst je omezen.

https://form.simpleshop.cz/GobR/buy/


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *