Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba Párty Reporty

Rock For People 2022 – zážitek, na který jen tak nezapomeneme!

24 června, 2022

Rock For People 2022 – zážitek, na který jen tak nezapomeneme!

Od 15. do 18.6. letiště v Hradci Králové ožilo parádní muzikou, záplavou návštěvníků a dobrou náladou. Tou jsme byli okouzleni již při cestě v kyvadlovém autobuse z autobusového nádraží, který pořadatelé zajistili, aby převážel návštěvníky z města k letišti. Po cestě nám začala hrát zpráva, která vybízela cestující k společné písni „Autobus na Rock For People jede“. Cestující se připojili, zpívali a následně si celý autobus spokojeně zatleskal. Vysadil nám přímo před vstupem do areálu a tak nezbývalo nic dalšího, než se do RFP naplno ponořit.

Musíme se přiznat. Měli jsme strach, jelikož se festival vyprodal, že všude bude „hlava na hlavě“. Areál byl však poctivě připraven na očekávaný nával fanoušků, což jsme ocenili. Festivaly často svou kapacitu přeceňují a pak dochází k dlouhým frontám a nekonečným tlačenicím. Zde jsme se však cítili díky prostorům stále příjemně.

Bavilo nás celkem 11 hudebních stanovišť. Největší KB stage se rozprostírala na velkém prostranství a byla vyvíšená, takže také z dálky měl člověk slušný výhled. Za zmínku stojí také Evropa 2 stage a ČT Art Stage, které se nacházeli pod obrovskými cirkusovými stany, takže zde bylo možné poslouchat parádní hudbu a u toho si odočinout od spalujícího horka.

V areálu byly rozmístěné nádrže s pitnou vodou zdarma a korita pro osvěžení. Prostředí bylo uklizené. Neustále bylo možné vidět personál, jak sváží a odváží odpadky. Gastro zóna byla tak rozsáhlá, že jsme neměli ani šanci vše vyzkoušet. Od langošů přes Indii, až po Japonsko. Cashless placení pomocí čipů pomohlo k tomu, že se netvořili zdlouhavé fronty.

Ekologický přístup k životu a šetrnost k naší planetě považujeme již za samozřejmost a RFP také. Třídil se odpad, petflašky byly zálohované a čepovalo se do opakovatelně použitelných kelímků. (Bohužel ne úplně všude – možnost jak se do příštího roku zlepšit?) Byla zde celá sekce stánků, které se věnovali tématice upcyclingu, například pomocí vyrábění šperků z „odpadu“ – víček od piva nebo starého oblečení. Také zde byla možnost si vyrobit vlastní kosmetiku, či se dozvědět něco o záchraně pralesů. Tím doprovodný program nekončil. Probíhali zde přednášky na různá témata, divadelní či taneční vystoupení, karaoke a dokonce live AZ kvíz s Alešem Zbořilem.

A konečně k samotnému programu. Festival probíhal 4 dny a program byl opravdu našlapaný. Vytřídalo se zde neskutečné množství menších i větších interpretů. Festival lákal na velká jména jako Green Day, Fall Out Boy, Royal Blood, Biffy Clyro, Weezer, Skillet, Sum 41, Wolf Alice a mnoho mnoho dalších. Speciálně jsme si užili vystoupení Ivana Mládka a Banjo Band, jelikož jsme nečekali, že někdy uvidíme mosh pit na píseň Jožin Z bažin.

Pokud bychom měli najít něco, co by stálo za zlepšení, je to fungování kempů. Na noční klid ostraha bohužel moc nedbala a tak jsme si neužili ani těch pár hodin spánku mezi koncem programu a okamžikem, kdy se ze stanů stává pec.

Již nyní se nemůžeme dočkat dalšího ročníku a jsme zvědaví, s jakými jmény nás organizátoři překvapí přístě. Není náhodou, že byl festival komplet vyprodaný!


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *