Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Reporty Tech

Recenze robotického vysavače Lauben Robot LaserVac® 52BB Pet

16 srpna, 2022

Recenze robotického vysavače Lauben Robot LaserVac® 52BB Pet

Robotické vysavače na trhu již nejsou žádnou novinkou. Za léta své existence prošly značným zdokonalením a tak dnes můžeme opravdu mluvit o samostatných pomocnících do domácnosti. Každého milovníka technologií nepochybně láká si jej vyzkoušet, ovšem pořizovací cena může být odrazující. Rozhodli jsme se pro recenzi robotického vysavače místo vás a třeba vám pomoci při rozhodování. Společnost Lauben nám nabídla k vyzkoušení jejich vysavač Lauben Robot LaserVac® 52BB Pet s aktuální prodejní cenou 10 990 kč.

Tento model kombinuje vysávání a mopování. Po místnostech se naviguje pomocí LaserVac technologie. Při spárování s mobilní aplikací je možné po prvním použití vidět mapu prostoru. V ní nastavíte zóny, kde vysavač nemá vysávat, ale také zóny, kde nemá mopovat. Do paměti robota je možné uložit až 5 map. Ty využijete také ve chvíli, kdy vám místnosti oddělují prahy vyšší 1,5 cm. Mezi nimi je potřeba robota přenášet, a tak vám pro každou oblast poslouží jedna mapa.

Na jedno nabití zvládne vysavač vysát až 200m2. Při nízkém stavu baterie se sám vrátí na základnu, kde se dobije. Následně je opět připraven pokračovat v úklidu. Jeho zásobník na odpad pro tuto plochu také vystačí. Disponuje senzorem proti nárazu a pádu. Přichází s bohatým příslušenstvím. My jsme ocenili zvlášť Pet Carpet kartáč, který je zaměřen speciálně na vytažení zvířecích chlupů z koberců.

V bytě žijeme s dvěma králíky a psem. Jistě si dokážete představit, že o zvířecí chlupy nemáme doma nouzi. Stejně tak se nám do koberce zamotává seno, které ušáci roznáší úplně všude. Vysávání běžným vysavačem vypadá tak, že na kolenou vysáváme stébla sena jedno po druhém. Přitom se vysavač stihne několikrát ucpat. Měla jsem trochu nedůvěru v to, zda takto znečištěný koberec zvládne robotický vysavač vyčistit.

Na základě našich zkušeností je robotický vysavač opravdu chytrý a s každým dalším úklidem se učí. Funguje samostatně. I když vjede do úzké prostoru, odkud je pro něj těžké zase vyjet, po čase se mu to podaří. A k našemu překvapení dokázal posbírat většinu sena z koberce, což měl tedy větší trpělivost než my. Vysál také větší kusy nepořádku, jako jsou slupky od cibule nebo brambor. Jeho nádoba na „bordel“ je poměrně malá, takže je lepší ji po kažém použití vyprázdnit. Nižší výška vysavače mu umožňuje, že vysaje bez problémů také pod postelí a jinými podobnými místy, kam se s normálním vysavačem dostává těžko. 

Funkce mopování i vysávání má několik možností nastavení intenzity. Je potřeba si s tím trochu pohrát a zjistit, co funguje nejlépe. Zaschlé fleky od marmelády se robotovi při mopování moc nelíbili, ale menší znečištění zvládl bez problémů.

Celkové hodnocení: Spokojenost. 👌 Vysávání je opravdu efektivní. Vysavač díky mapování nevynechá žádná místa, do kterých je schopen se dostat. (Musíte počítat s jeho průměrem, který je vyšší než u konce běžného vysavače, a tak se nedostane do všech zákoutí.) Poradí si také se silným znečistěním. Díky rotačnímu kartáči vytahá z koberce vlasy a chlupy. Nezkoušeli jsme jej ovšem na koberci s vyšším chlupem. 

Do budoucna bychom určitě rádi vyděli schopnost přejet přes vyšší prahy. 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *