Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba Párty

Pop Messe bohužel bude :-) Tommy Cash, Young Fathers, Max Cooper, Spiritualized, Gleb či Ventolin zahrají už za pár dní v Brně

25 července, 2023

Pop Messe bohužel bude :-) Tommy Cash, Young Fathers, Max Cooper, Spiritualized, Gleb či Ventolin zahrají už za pár dní v Brně

Třetí ročník festivalu Pop Messe nabídne už tento týden hvězdný line-up složený z téměř padesáti umělců ze všech koutů planety. Mezi hlavní jména patří Young Fathers, Tommy Cash, Spiritualized, Max Cooper, Hudson Mohawke, Helena Hauff, nebo Ventolin a Gleb.

Dvoudenní akce bude probíhat od 28. do 29. července v Brně v prostoru před fotbalovým stadionem Za Lužánkami a v přilehlém Bobycentru. V prodeji jsou jednodenní a dvoudenní vstupenky. „Přípravy vrcholí a příští týden zahájíme třetí ročník Pop Messe. Mám radost, že se nám daří budovat festival, který propojuje současnou populární hudbu a vytváří akci s komunitním přesahem. Do Brna se sjedou exkluzivní hudební projekty, které jinde v ČR nepotkáte. Na festivalu přivítáme téměř padesát umělců z celého světa, kteří vystoupí na celkem pěti pódiích. Programovou novinkou je diskusní zóna časopisu Respekt, kde se spolu se zajímavými hosty dotkneme zajímavých témat, které rezonují v současné kultuře a společnosti. Ve spolupráci s Moravskou galerií opět chystáme odpočinkovou zónu,“ komentuje dramaturg festivalu Tomáš Kelar.

Už tento víkend si návštěvníci festivalu budou moci poslechnout populární umělce současné zahraniční i tuzemské scény. Pořadatelé pro letošní ročník připravují celkem pět scén, dvě venkovní a tři vnitřní. Vystoupí představitelé různorodých žánrů – od alt-popu přes rap, kytarovou hudbu až po elektroniku.

Spiritualized, anglická space rocková kapela potěší především fanoušky psychedelické a country-rockové hudby, zatímco rapper Tommy Cash předvede svůj audiovizuální kabaret. Do Brna zavítá také propagátor inteligentní taneční hudby (IDM) a ambientu Max Cooper, inovátor elektronické hudby Hudson Mohawke, který jako producent spolupracoval například s Kanye Westem nebo britská IDM legenda Clark. Rapový sound 21. století reprezentují na festivalu intenzivní a temní Young Fathers, kteří letos představili nadupanou show i na Glastonbury. Veselé tóny z šedesátých let v novém kabátě představí projekt hudebníků Panda Bear & Sonic Boom. Prostor dostanou také čeští hudebníci jako Ventolin, Anet X, 58G, Kalle, Sunbrella, Lazer Viking a další.

Hudební klub Fléda připravuje pro oba festivalové dny celonoční Off Messe afterparty. Návštěvníci, kteří si chtějí užívat hudbu do brzkých ranních hodin, se mohou těšit na hudební produkci, která v klubu potrvá do šesté hodiny ranní. Díky opětovné spolupráci s Dopravním podnikem města Brna mohou návštěvníci s platnou vstupenkou využít speciální festivalovou jízdenku městské hromadné dopravy za padesát korun na celý víkend. České dráhy poskytnou 30% slevu na vnitrostátní vlakovou dopravu s cílovou a výchozí stanicí Brno. Nákup je nutné provést přes aplikaci Můj vlak.

Ubytovací kapacity pro festivalové návštěvníky poskytuje i letos Mendelova univerzita v Brně. Studentské koleje Jana Amose Komenského nabízí cenově příznivé ubytování se spaním v posteli, sprchou a možností snídaně. Přímo na festival bude od kolejí jezdit kyvadlová doprava. Dalšími benefity, které mají držitelé platné festivalové vstupenky, jsou 30% sleva na vstup na koupaliště v Zábrdovicích a 50% sleva na vstup na expozice v brněnském podzemí.

Návštěvníci Pop Messe se mohou každý festivalový den vždy ve 14 a 17 hodin zúčastnit komentované procházky po sportovním areálu Za Lužánkami s historičkou architektury Šárkou Svobodovou a dozvědět se o jeho minulosti.

Pořadatelé festivalu slibují na Pop Messe pestrý výběr jídla i pití. Nebudou chybět ani vegetariánské a veganské pokrmy. Pivo přiveze pivovar Radegast a experimentální plzeňský Pivovar Proud, na své si přijdou i příznivci naturálních vín. Ve festivalovém areálu bude k dispozici pitná voda zdarma a osvěžení formou hasičských cisteren. 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *