Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba Párty Reporty

Pokáč zpíval ve vyprodané O2 areně pro 14 tisíc lidí. A oni zpívali s ním

26 září, 2022

Pokáč zpíval ve vyprodané O2 areně pro 14 tisíc lidí. A oni zpívali s ním

 

Svůj největší sólový koncert odehrál v sobotu 24. září písničkář Pokáč. Do největší české sportovní haly, pražské O2 areny, na něj přišlo 14 tisíc diváků. Bylo vyprodáno. V sále vedle sebe stáli dospělí i děti. Ti všichni zpívali jeho písničky s ním.

 

 

„Byl to velký úlet a pořád to v sobě zpracovávám,“ řekl po svém dvouhodinovém vystoupení Pokáč. „Čtrnáct tisíc lidí přišlo na koncert, zaplatilo za lístek a zpívalo se mnou. Rozhodně to pro mě byl životní zážitek.“

 

 

Pokáč se na velkém pódiu představil nejenom tradičně sám, když se doprovázel na kytaru či ukulele. Na několik písniček jej doplnila kapela Light & Love, se kterou hrál naposledy před třemi lety na svém koncertu v pražském Foru Karlín, zazpíval s kytarou a za doprovodu klavíru na malém pódiu uprostřed haly a ve třech písních jej doplnil i smyčcový Unique Quartet. Skladbu Úplně levej s nimi navíc zpíval dětský sbor Carmen z Loun, jenž vyhrál soutěž o to, kdo nazpívá nejlepší coververzi nějaké Pokáčovy písně.

„Pár drobných zádrhelů během koncertu nastalo. Nebylo to ale nic zásadního. Primárně jsem se snažil, abych to nepokazil, takže jsem soustředěně hrál své písničky a lidé v hale mi pomáhali tím, že se mnou zpívali. Dopadlo to skvěle. Chtěl bych poděkovat celému svému týmu i muzikantům, kteří se na tom všem podíleli,“ dodal písničkář.

 

 

Dalšími hosty jeho životního koncertu byli Voxel, Petra Göbelová, Mirai Navrátil ze skupiny Mirai, Jakub Děkan, Pavel Callta, Kazma a Lucie Bílá, se kterou Pokáč zazpíval písničku Dobrý kafe.

 

 

„Teď se chci věnovat hezkým koncertním projektům na zajímavých místech či neobvykle pojatých. Nejvíc mě však naplňuje skládat muziku, která bude lidi bavit. Další velké mety teď nechám uležet,“ řekl Pokáč ještě před koncertem.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *