Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba Lifestyle Soutěže Umění

Nejvíce nominací na Ceny Anděl Coca-Cola 2021 má Ewa Farna s deskou Umami

22 února, 2022

Nejvíce nominací na Ceny Anděl Coca-Cola 2021 má Ewa Farna s deskou Umami

Nejstarší tuzemské odborné hudební ceny Anděl se budou předávat 27.4. v pražském Veletržním paláci. Česká hudební akademie rozhodla o trojicích nominovaných v jednotlivých kategoriích. V prestižní kategorii Album má šanci Ewa Farna s Umami, Vladimír Mišík s deskou Noční obraz a David Stypka & Bandjeez a jejich Dýchej.

Česká hudební akademie letos poprvé rozhoduje tříkolovou volbou. Z dříve zveřejněných shortlistů nyní v příslušných kategoriích vybrala finální trojice nominovaných, z nichž v posledním kole zvolí vítěze. „Celkově hlasovalo přes 423 akademiků, odborníků napříč hudební branží, upřesnila Petra Žikovská, ředitelka České národní skupiny Mezinárodní federace hudebního průmyslu (ČNS IFPI), která ocenění vyhlašuje.

Na základě hlasování akademie se favoritkou 31. ročníku Andělů stala Ewa Farna. S Umami je nominována v kategoriích Album a Sólová interpretka. Singl Tělo se může stát Skladbou či Videoklipem roku. Po třech nominacích získali Vladimír Mišík a jeho Noční obraz i album Dýchej, které po smrti Davida Stypky dokončili jeho spoluhráči z kapely Bandjeez.

„Za všemi nominovanými alby stojí výrazné osobnosti tuzemské populární hudby i silný příběh. Bude zajímavé sledovat, koho nakonec akademici v tak vzácně vyrovnané konkurenci zvolí za vítěze. Celkově je ve všech kategoriích nominováno třiatřicet alb nebo písní různých žánrů od popu až po vážnou hudbu. Za pozorný poslech stojí každá z nich, podotýká předseda rady České hudební akademie Honza Vedral. Radu ČHA, která na podobu a pravidla Andělů dohlíží, kromě něj letos tvoří publicista Josef Vlček, ředitelka ČNS IFPI Petra Žikovská a producentka Cen Anděl Lucka Hájková.

Garanty žánrových kategorií pro ročník 2021 jsou Vojtěch Tkáč (Alternativa a elektronika), Milan Tesař (Folk, Jazz), Michaela Vostřelová (Klasika), Matěj Kretík (Rap), Petr Adámek (Rock), Roman Juhás (Slovenské album) a Saša Michailidis (Videoklip). Žánrová ocenění budou stejně jako v předchozích letech udělována přímo během hlavního ceremoniálu.

Ten letos pořadatelé plánují po dvou koronavirem poznamenaných ročnících pojmout jako klasický živý ceremoniál. V rámci galavečera se představí česká hudební špička napříč žánry. „Těšíme se z toho, že se letos Andělé vrací opět v plné síle a ve formě tradičního předávání se speciálními živými hudebními vystoupeními. Jelikož musely být uplynulé dva ročníky uzpůsobeny aktuální pandemické situaci, nebylo možné vše realizovat tak, jak jsme si původně představovali. Všechno však nasvědčuje tomu, že letos to samotným hudebníkům i divákům u televize vynahradíme,“ říká Lucka Hájková z pořádající agentury LUFF PRODUCTION.

Titulárním partnerem jedenatřicátého ročníku je společnost Coca-Cola ČR, hlavním mediálním partnerem Evropa 2. Ta v rámci spolupráce znovu podpoří kampaní v hodnotě půl milionu korun výherce Anděla v kategorii Objev. V ní jsou tentokrát nominováni zpěvačka Annabelle, producent fiedlerski a písničkář Michal Horák. „Vážíme si toho, že s námi naši partneři Coca-Cola, Evropa 2, Intergram i OSA přestáli období, které bylo pro všechny náročné, a nadále Anděly podporují,“ dodává Hájková.

Ceny Anděl uděluje každoročně od roku 1991 hudební akademie. Od roku 1995 se realizují pod záštitou ČNS IFPI a od roku 1997 je symbolizuje soška Anděla se šalmají od sochaře Jaroslava Róny. Jedenatřicátý ročník Cen Anděl Coca-Cola 2021 odvysílá 27.4.2022 v přímém přenosu ČT1.

NOMINACE

Ceny České hudební akademie – Anděl Coca-Cola 2021

ALBUM

Ewa Farna – Umami

Vladimír Mišík – Noční obraz

David Stypka & Bandjeez – Dýchej

SKLADBA

Ewa Farna – Tělo

David Koller – Pouta

David Stypka & Bandjeez – Farmářům

SKUPINA

Midi Lidi – Heal The World, konečně! / Nikdo se ti nebude smát, když budeš mít lidi rád

Mirai – Maneki Neko

Prago Union – Made in Strašnice

SÓLOVÁ INTERPRETKA

Ewa Farna – Umami

Beata Hlavenková – Žijutě

Amelie Siba – Love Cowboys

SÓLOVÝ INTERPRET

Roman Holý – Strážce klidu vol. 1

Vladimír Mišík – Noční obraz

David Stypka – Dýchej

OBJEV

Annabelle – Runnin‘ Out Of F* Time

fiedlerski – Pápá

Michal Horák – Michalbum

VIDEOKLIP

Annet X – Bylo nebylo (režie Jaroslav Moravec)

Ewa Farna – Tělo (režie Ondřej Kudyn)

Jordan Haj & Emma Smetana – By Now (režie Marek Jarkovský, Jordan Haj, Emma Smetana)

ALTERNATIVA A ELEKTRONIKA

Irena & Vojtěch Havlovi – Melodies In The Sand

Amelie Siba – Love Cowboys

Oliver Torr – Fragility of Context

FOLK

Kuba Horák – Kluk z Husovky

Vladimír Mišík – Noční obraz

Žamboši – Světlojemy

JAZZ

Dorota Barová – Dotyk

Nikol Bóková – Prometheus

Beata Hlavenková – Žijutě

KLASIKA

Ivo Kahánek – Antonín Dvořák: Kompletní klavírní dílo

K. Kněžíková, Janáčkova filharmonie Ostrava, dir. R. Jindra – Phidylé

SOČR, dir. T. Netopil – Bohuslav Martinů: Fresky, Paraboly, Rytiny

RAP

58G – 58 tape vol. 2

Smack – Chimera Pt. 3: Snake

Hugo Toxxx – Mumie

ROCK

Dark Gamballe – Romance panenky a kladiva

Skywalker – Late Eternity

Sněť – Mokvání v okovech

SLOVENSKÉ ALBUM

Lash & Grey – Blossoms of Your World

Peter Nagy – Petrolej

Peter Bič Project – Hlava


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *