Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Nakopněte imunitu se zelenými smoothies!

30 října, 2023

Nakopněte imunitu se zelenými smoothies!

Nastal čas jablek a snad v každé domácnosti to voní dýňovou polévkou a skořicovými šneky. Ani na podzim byste ovšem neměli zapomínat na fresh drinky a vitamínové koktejly!

Využít můžete zbytky zeleniny, kterou jste nespotřebovali do horké zeleninové polévky, která je vděčným pokrmem obzvláště v těch chladnějších dnech, nebo když pociťujete virózu. 

Petrželová vášeň

Tak byl pojmenován i jeden z koktejlů, jehož součástí je už dle názvu, výrazná petržel. Možná se někomu zkřiví ústa z myšlenky na chuť této kořenové zeleniny, která má pro někoho možná specifickou chuť. Pokud ale přidáte 1 oloupanou okurku, 1 jablko, 1 banán a 1-2 šálky vody, vznikne vám dokonalý elixír a životabudič. 

Petržel doporučujeme nevynechávat ze svého jídelníčku, obzvláště v sychravých měsících, kdy jsme náchylní na virová onemocnění a záněty. S těmi totiž petržel hravě zatočí, protože je bohatou zásobárnou vitamínu C a stará se také o čištění krve. Pokud trpíte na časté záněty, sníží se díky častější konzumaci petržele i jejich výskyt. 

Mátové mango

Mango je oblíbeným ovocem, obzvláště v letních měsících. Připomíná nám slunné pláže a teplé dny. Víte ale o jeho pozitivních účincích na stres? Toto ovoce totiž obsahuje vitamín B, který významně ovlivňuje duševní pohodu a také spánek. 

Do smoothie dejte 1 zralé mango, 1 šálek římského salátu a 1 snítku máty. Nakonec dolejte 1-2 hrníčky vody

Špenát a bobule

Špenát je bohatým zdrojem vitamínu B, draslíku, vápníku, horčíku a železa. V podzimních a zimních měsících jsou pro nás právě hořčík a železo důležitými prvky pro energii a zklidnění nervů. 

Budou vám stačit 2 šálky špenátu, 2 šálky zmrazeného bobulovitého ovoce, 2 banány a 1 šálek vody

A jaké jsou vaše oblíbené kombinace zeleniny a ovoce? Sdílejte s námi!


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *