Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Historie Lifestyle Móda

Hello Kitty slaví 50 let!

21 června, 2024

Hello Kitty slaví 50 let!

Hello Kitty, jedna z nejikoničtějších postaviček na světě, slaví letos půlstoletí od svého vzniku. Tato roztomilá kočička se stala fenoménem, který ovlivnil módu, popkulturu a srdce milionů fanoušků po celém světě.

Hello Kitty vytvořena v roce 1974 japonskou společností Sanrio. Její autorkou je Yuko Shimizu, která ji navrhla jako součást kolekce kabelek a peněženek. První předmět s tématikou Hello Kitty byl na trh uveden již v roce 1975. Jednalo se o vinilovou peněženku ukazující kočičku sedící mezi lahvičkou mléka a zlatou rybkou. Postavička se rychle stala populární a začala se objevovat na různých produktech. Původně měla cílit na mladé dívky, její popularita ovšem rostla spolu s popularitou kawaii kultury, která se zaměřuje na roztomilost.

Hello Kitty, pravým jménem Kitty White (キティ・ホワイトKiti Howaito) je japonská bobtail kočička narozená 1. listopadu. Japonský bobtail je plemeno domácí kočky s neobvyklým ocasem, který se více podobá ocasu králíka než u jiných koček. Její výšku autoři poposují jako pět jablek a váhu jako tři jablka. Bývá spodobňována jako milá dívka s výraznou červenou mašlí na levém uchu. Má jednoduchý design bez úst, což symbolizuje, že „mluví univerzálním jazykem emocí„.

Kitty žije v Londýně se svojí rodinou Whiteových. Londýn byl vybrán proto, jelikož v té době byl velmi populární v Japonsku. Kitty má velmi blízký vztah se svým dvojčetem Mimmy, která bývá zobrazována se žlutou mašlí. Miluje pečení sušenek, hraní na piáno a sbírání roztomilých věcí. Má také další zvířecí kamarády jako myšky Joey a Judy, medvídky Tippy a Tomas a další.

UNICEF jmenoval Kitty dětským ambasadorem a Japonská vláda ji jmenovala ambasadorem turismu. Sanrio vlastní několik zábavních parků s tématikou Hello Kitty v Japonsku a Číně. Od oblečení a merche se Kitty rozrostla k vlastním animovaným seriálům, komiksům, filmům, video hrám, knihám a dokonce má svá hudební alba. V roce 2008 existovalo přes 50 000 různých produktů značky Hello Kitty.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *