Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Cinema

Od mladých pro mladé, do kin míří film Cool Girl!

13 května, 2023

Od mladých pro mladé, do kin míří film Cool Girl!

České komediální drama Cool Girl! debutujícího režiséra Jeremyho Tichého, jenž spolu s autorkou stejnojmenné knižní předlohy Lenou Valenovou napsal jeho scénář, vstoupí do kin 25. května. Hlavní role obsadí ve svých hereckých debutech influencerky Anna Šulcová, Kristal Shine a Dominique Alagia. Celý film, jehož velká část se natáčela v nákupním centru Metropole Zličín, se točí okolo tří dívek, které ztvárňují právě výše zmíněné influencerky, a jejich snahy prosadit se v talentové soutěži Cool Girl!.

Filmaři natočili tři alternativní konce, vždy s jinou vítězkou soutěže, a tedy s různým vyústěním příběhu. Ten si budou moct diváci vybrat. Předtím, než se film objeví na stříbrných plátnech, budou mít zájemci možnost se 17.5. zúčastnit exkluzivního Meet & Greet v nákupním centru Metropole Zličín a potkat se s představitelkami hlavních rolí a také s tvůrci filmu.

Snímek cílí především na mladší publikum, čemuž odpovídá také věk režiséra, kterému bylo v době natáčení a příprav 28 let a producentovi Robertu Cejnarovi ještě o dva roky méně. Pro oba jde o jejich debut. „Chtěli jsme udělat opravdový film pro mladé lidi a poukázat na to, co řeší, a ne, co si rodiče myslí, že řeší. Zároveň jsme se i celkovým vizuálem filmu, kamerou a střihem snažili přiblížit spíše tvorbě filmů z produkce Disney Channel,“ říká producent Robert Cejnar. Právě proto také hlavní role obsadily influencerky, které prošly třemi měsíci intenzivních hereckých kurzů. „Každá z nich vynikala v něčem jiném, zároveň má každá z nich se svou filmovou postavou mnoho společného,“ doplňuje producent. Netradiční formát a velká výzva Unikátnost filmu spočívá také v jeho třech různých vyústěních, které jsou oblíbené na VOD platformách. „Je to interaktivní obsah, který je ideální pro platformy jako Netflix nebo Amazon Prime. Jelikož jsme já i režisér Jeremy Tichý pracovali v zahraničí, snažíme se jít s aktuálními trendy,“ vysvětluje Robert Cejnar. Podle něj byla celá realizace filmu velkou výzvou, vše se ale nakonec podařilo. „Dělat film, který bude vizuálně odlišný od běžné české tvorby, je rozhodně výzva, zvlášť, když má ještě tři různé konce, žádný film za sebou nemáte a celé natáčení probíhalo v této nejisté době. Měli jsme ale štěstí na dobré partnery. Mohli jsme se opřít o skvělé lidi jako je Marek Opatrný, který má Českého lva za nejlepší střih, o kameramana J.J. Filipa anebo úžasného gaffera Zdeňka Kajera,“ uzavírá Robert Cejnar.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *