Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba Párty

Jihoafrická senzace Die Antwoord přinese již příští rok elektrizující hudbu do pražského Karlína

2 prosince, 2023

Jihoafrická senzace Die Antwoord přinese již příští rok elektrizující hudbu do pražského Karlína

Die Antwoord, jihoafrické hudební duo, které je známé svým jedinečným spojením rap-rave a fascinujících vizuálů, se chystá zanechat nezapomenutelný zážitek na koncertě v přažském Fórum Karlín 11. dubna 2024.

Duo složené z umělců Ninja a Yolandi Visser pochází z Kapského Města odkud si bleskurychle podmanilo globální hudební scénu. Rychle získali pozornost svým nezaměnitelným stylem, který kombinuje prvky hip-hopu, elektronické taneční hudby a lokální kultury Zef. „Zef se pojí s lidmi, kteří vylepšují svá auta, nosí zlaté věci a podobě. Zef znamená, že jsi sice chudý, ale jsi elegantní. Jsi sice chudý, ale jsi sexy, máš styl,“ popisuje dvojice.

Jejich skladby, jako „Enter the Ninja“, „Fatty Boom Boom“ a „I Fink U Freeky“, ukazují na jejich neohrožený přístup k sebeprezentaci. Die Antwoord neodlišuje pouze jejich hudba, ale také jejich stylizovaný obraz a odvážné módní volby. Jejich hudební videoklipy, často režírované samotným Ninjou, jsou lahůdkou pro oči a posouvají hranice umělecké tvorby.

Samotný název Die Antwoord znamená v Afrikánštině „odpověď„. Tento název má reflektovat rebélii, boj proti mainstreamu. Duo se označuje za odpověď proti uniformizované hudební scéně a se svým nekonvenčním stylem se nabízí jako alternativní možnost.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *