Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba Uncategorized

Branislav Dugovič „uvařil“ novou skladbu z world music ingrediencí

6 června, 2023

Branislav Dugovič „uvařil“ novou skladbu z world music ingrediencí

Ve vydavatelství HLAVA XXII vyšel singl Variť alebo objednať? (Cook Or Order?) od slovenského klarinetisty Branislava Dugoviče. Je první ochutnávkou z připravovaného alba Everyday Afterwork Music, které vyjde 20.06.2023. Na albu spolupracovali dva významní hudebníci – multiinstrumentalistka Veronika Vitázková a hráč na hurdy-gurdy Matthias Loibner.

Po předchozích deskách Cross-Country Skiing, 10 Simple Melodies a Bang Bang Boogie Boogie přichází hudebník Branislav Dugovič opět s něčím novým. Klarinetista, skladatel a aranžér zkoumá zvuková teritoria z různých pohledů i žánrů. Připravované album Everyday Afterwork Music se bude ubírat směrem k world music kompozičně i v dialozích s hosty.

Branislav je klarinetista i autor hudby známý z působení na různých projektech, například Veni Ensemble, Jana Kirschner Band, Building Bridges a mnohé jiné. Jako člen VENI Academy získal cenu Radiohead 2013 v kategorii „Vážná hudba“, jeho poslední album Bang Bang Boogie Boogie získalo v roce 2022 jazzovou Cenu veřejnosti Esprit.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *