Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba

„Co se stalo se srdcem?“ Ptá se Aurora ve svém doposud nejosobnějším albu

12 června, 2024

„Co se stalo se srdcem?“ Ptá se Aurora ve svém doposud nejosobnějším albu

Aurora Aksnes, známá pod uměleckým jménem Aurora, je norská zpěvačka, skladatelka a producentka, která si získala srdce posluchačů po celém světě díky svému unikátnímu hlasu, emocionálním textům a éterickému vystupování.

Do povědomí širší veřejnosti se dostala v roce 2012, kdy nahrála svou píseň „Puppet“ na norskou streamovací službu. Tato skladba přilákala pozornost několika nahrávacích společností a v roce 2014 podepsala smlouvu s Decca Records. Její debutový singl „Awakening“ byl vydán téhož roku, ale skutečný průlom přišel až s hitem „Runaway“ v roce 2015.

Aurora vydala své debutové album „All My Demons Greeting Me as a Friend“ v roce 2016, které získalo pozitivní ohlasy od kritiků i fanoušků. Album obsahuje hity jako „Running with the Wolves“ a „Conqueror“ a vyznačuje se kombinací elektronických prvků s atmosférickým popem. Aurorina hudba je často popisována jako snová a mystická, s texty, které zkoumají hluboké emoce a lidskou zkušenost.

Aurora není jen talentovanou hudebnicí, ale také silnou osobností, která otevřeně mluví o důležitých společenských tématech, jako jsou ochrana životního prostředí, duševní zdraví a rovnost. Její aktivismus a osobní angažovanost dodávají její hudbě další rozměr a inspirují mnoho jejích fanoušků.

Její živá vystoupení jsou známá svou energií a emocionální intenzitou. Aurora často hovoří o tom, jak pro ni hudba představuje způsob, jak se spojit s lidmi a vyjádřit to, co slovy nelze popsat. Její koncerty jsou zážitkem, který přenáší publikum do jiného světa, plného emocí a krásy.

Aurora pokračuje ve vydávání nové hudby a její fanouškovská základna stále roste. Její nejnovější album „What Happened to the Heart?“ nahrála na cestách mezi Norskem, Německem, Spojeným královstvím a Spojenými státy. V jednom rozhovoru vysvětlila, že otázka „Co se stalo se srdcem?“ z názvu alba je nejdůležitější a nejsmutnější, o které kdy v životě přemýšlela. Aurora se rozhodla zjistit, proč západní civilizace ztratila kontakt s životně nejdůležitějším orgánem. „Srdce jsme dříve považovali za jádro naší duše. Jádro intuice, ale i emocí a našich záměrů. A když vidím, jak je svět ovládán penězi, mocí a sobectvím, nedá se nezeptat – kam se podělo srdce?“ říká Aurora o svém nejosobnějším a nejvíce katarzním albu. Deska mapuje cestu od slabosti k získání síly, od sebedestruktivního chování k vlastnímu uzdravení. Aurora znovu objevuje spirituální spojení se Zemí, které ztratila vlivem moderní společnosti. Léčivou sílu hledá ve své zranitelnosti a v srdci, jehož tlukot propojuje s politikou a osobním růstem. Není náhodou, že desku nahrávala záměrně na místech, kde se necítila bezpečně, například v lesích kolem rodného Bergenu, které ovlivnily estetiku jejích prvních nahrávek.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *