Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba

Alternativní rocková kapela Tape01 vydala po více než půl roce novou melancholickou píseň

31 července, 2022

Alternativní rocková kapela Tape01 vydala po více než půl roce novou melancholickou píseň

Pražská alt – rocková kapela Tape01 vydala po delší tvůrčí odmlce nový single s názvem Only Rain Knows. Je tomu tak poprvé po více než půlroční pauze, během které se kapela zabývala především koncertování po České republice a prací ve studiu. Kromě nového singlu, kapela nedávno vydala také svůj první animovaný videoklip k dosud nejposlouchanější písni Animal Instincts.

 

 

Single Only Rain Knows vznikl ve spolupráci s několika významnými jmény české hudební scény. Roli zvukového inženýra zastal Jakub Halama ze Spacetime Record Label. Spolupráce s Halamou podle členů Tape01 přináší ovoce: „S Jakubem se už dobře známe. Nejen, že je to skvělý sound engineer, ale postaral se i o produkci a mix singlu.“ Dalším významným hudebníkem, který se na tvorbě singlu, konkrétně jeho masteringu, podílel, je Filip Vlček z kapely John Wolfhooker.

 

 

Jak je u kapely Tape01 zvykem, i v novém singlu Only Rain Knows, se střídají pocity ztracení, smutku, ale i naděje v lepší zítřky. Zpívá se o člověku, jehož život je v danou chvíli krásný, ale občas ho jeho vzpomínky trápí natolik, že se spolu s nimi vrací do nešťastné minulosti. Zpěvák kapely, Jan Chotěboř stručně shrnuje: „I když se často zdá být vše sluncem zalitý, déšť může přijít kdykoliv.“

 

 

Pražská kapela Tape01 vznikla na jaře roku 2019, kdy vydala své debutové EP s názvem Tales of The Pink Nation, které jí brzy vydobylo základnu věrných posluchačů. Jako mnoha dalším kapelám, i Tape01 zabránila pandemie ve veřejném vystupování. Čas a energii, které by věnovali koncertům, se tak členové kapely rozhodli vložit do druhého EP s názvem Halfway There. Krátce po jeho vydání vznikl vůbec první hraný klip kapely ke skladbě Midnight Ballet. Následoval první animovaný klip ke skladbě Animal Instincts.

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *