Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba

Známé tváře v klipech? Trend, který se projevuje už i na alternativní scéně

Listopad 14, 2019

Známé tváře v klipech? Trend, který se projevuje už i na alternativní scéně

Herečky a modelky v hudebních videoklipech? Trend, který se ze světa přesunul i do České republiky a její alternativní scény. Spolupráci teď totiž navázala herečka Hana Vagnerová s duem Mutanti hledaj východisko.

Kapelu Mutanti hledaj východisko tvoří od samého počátku v roce 2011 textař a raper Honza Vejražka a hudebník Jiří Konvalinka. Během své dlouhé hudební kariéry, která se neváže pouze k tomuto projektu, ale která započala během studia na pražském DAMU, navázali spolupráci s mnoha umělci. Nyní je podpořila i herečka Hana Vagnerová, která hostuje v jejich nejnovějším videoklipu Škola v přírodě. Nutno podotknout, že na jejím kostýmu se poměrně ušetřilo, vystupuje totiž jen v tričku a županu. Zajímá vás výsledek?

Podobně, tedy spoře oděná, dopadla i Berenika Kohoutová, která se objevila v klipu k písničce Du prát.

Nejsou to ale jen zpěvačky a herečky, se kterými kluci z kapely spojili své síly. Pokud zavítáte na vánoční koncert nazvaný Velký vánoční úklid, uslyšíte třeba i Tomáše Břínka známého spíše jako TMBK. Takže jestli chcete vidět Bereniku nebo grafika Tomáše zpívat na živo, dorazte 19. prosince do klubu Fuchs2 na pražské Štvanici.

Popsat tvorbu Mutantů několika slovy je, pravda, nesnadné. Sami se neradi nechávají škatulkovat a říkají, že jsou takoví pražští bohémové stavějící bizarní příběhy. To potvrdila i Hanka Vágnerová, která přiznala, že se spoluprací souhlasila, protože má slabost pro „divný věci a divný lidi“. Pokud bychom ale museli, kapelu Mutanti hledaj východisko bychom zařadili mezi alternativní hip hop. Během své osmileté kariéry hráli v mnoha českých klubech, v létě je mohli vidět návštěvníci karlovarského filmového festivalu nebo ti, kteří se v září vydali na pražskou náplavku na Loď Pavla. Ostatně tady vystoupila i zmiňovaná Berenika Kohoutová, která se představila v roli jazzové zpěvačky. A tato její tvář byla, nutno říci, velmi příjemná.

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *