Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Tech

Škoda Auto představí studie nového modelu Yeti Xtreme a Citijet!

Květen 25, 2014

Škoda Auto představí studie nového modelu Yeti Xtreme a Citijet!

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto si připravila pro nadcházející tuning sraz GTI, který se uskutečřní u jezera Wörthersee v Rakousku rallyovou studii Škoda Yeti Xtreme. Fandové z řady veřejnosti zde navíc poprvé budou moci vidět také novou studii Škoda Citijet, o kterou se postarali učňove odborného učiliště jak jinak než z Mladé Boleslavi.

Nová studie Yeti Xtreme z dílny škodováckých designerů v sobě kombinuje vlastnosti a přednosti SUV, které má pohon všech čtyř kol, s designovými tvary a prvky rallyového auta. Od roku 2013 nabízí automobilka model Yeti do města anebo do terénu, přičemž se oba modely výrazně liší a záleží také jakou třídu si vyberete.

Další novinkou, kterou si škoda připravila a která bude prezentována u jezera Wörthersee bude Škoda CitiJet. V tomto případě jde o dynamicky ztvárněný městský kabriolet, který je částečně odvozen z vozu Citigo. Jedná se o dvojmístné auto, které navrhli a budou realizovat učni, kteří se zůčastnili projektu „učňovské auto“.

Na studii CitiJet pracovalo celkem 16 učňů a to po dobu šesti měsíců a výsledkem je nový model CitiJet je v modrobílé metalíze s modrými sportovnímu 16ti palcovými koly vyrobených z lehkých slitin. Co se týče motoru, tak v tomto modelu pracuje 1.0 MPI o výkonz 55 kW. Dá se říci, že sportovně laděno je celé auto, včetně interiéru, kde modré LED osvětlení reaguje například na hudbu.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *