Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Lifestyle

Neutrácíte v Covidu tolik co jindy? Podpořte dobrou věc a přispějte třeba maminkám samoživitelkám a nebo zvířátkům v ZOO

Duben 3, 2021

Neutrácíte v Covidu tolik co jindy? Podpořte dobrou věc a přispějte třeba maminkám samoživitelkám a nebo zvířátkům v ZOO

O Donio

Donio je platforma pro snadné zakládání dobročinných sbírek. Tým spolupracuje s osobnostmi a experty, kteří pomáhají upozornit na konkrétní příběhy, které potřebují finanční pomoc, ale i témata samotná. Poděkováním pro dárce je možnost vyhrát setkání nebo netradiční zážitek s patrony daných sbírek. Název je odvozen od anglického slova „donate“ neboli „darovat“. www.donio.cz

 

Sledujte novinky Donio na IG, FB & YT.

 

 

Dobročinná online platforma Donio vznikla na začátku října roku 2019 s jasným cílem – aby darování financí bylo co nejjednodušší jak pro dárce, tak pro obdarované.

 

„Donio vzniklo, aby pomáhání druhým bylo jednodušší. Zároveň se nám podařilo najít zajímavý prvek ve spojení s osobnostmi, díky kterým se žádost o pomoc dostane k širokému spektru uživatelů. Patroni nám zároveň pomáhají upozornit i na témata samotná, na což se nyní budeme soustředit ještě více. Dárci finanční podpory pak navíc mohou vyhrát setkání s patrony sbírek coby poděkování za pomoc – výherci z řad dárců se tak už mohli osobně setkat s Jakubem Kohákem, Lucií Bílou nebo Helenou Třeštíkovou,“ vysvětluje zakladatel Donio David Procházka a dodává: „Již brzy poskytneme možnost si přes naši online platformu založit vlastní sbírku. Pokud máte v tomto okamžiku ve svém okolí příběh, který byste chtěli podpořit, neexistuje platforma, přes kterou byste ho mohli jednoduše komunikovat a finance transparentně předat těm, kdo potřebují. Velkou výhodou také bude, že předáme 100 % vybrané částky, žádné provize,“ vysvětluje zakladatel Donio David Procházka.

 

 

Jak se stát dárcem?

Donio umožňuje stát se dárcem snadno a pohodlně během několika minut díky online platformě. Stačí se jen zaregistrovat, vybrat si konkrétní dobročinný projekt a přispět částkou v minimální výši 100 Kč. Skrze hashtag #DonioPribehy pak lidé mohou na sociálních sítích sledovat, jak se daří těm, které podpořili (více o konkrétních sbírkách).

 

Spolupráce se známými osobnostmi

Tím to ale stále nekončí. Donio chce dárcům něco darovat jako poděkování, a tak pro ně tým připravil možnosti vyhrát speciální setkání, zážitek se známou osobností. Každý projekt má totiž svého VIP patrona, jemuž je daná problematika blízká, a tak může celé téma i nelehký osud pomoci zviditelnit. Konkrétní příběh je pro Donio zároveň inspirací, jak se na vybranou problematiku podívat komplexněji. Tým vyhledává nejrůznější odborníky a experty, se kterými vše konzultuje.

 

 

Úspěšně dokončené sbírky

Díky finanční podpoře dárců může například malý Ríša z Liberecka, který trpí neurofibromatózou, chodit do školy se svými zdravými kamarády. Ze sbírky mu byla zaplacena asistentka, bez níž by toto nebylo možné. Nevidomé Renatě zajistilo Donio potřebné finance na léčbu milovaného vodicího psa Xanty (více o úspěšně dokončených sbírkách).

 

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *