Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Blog

Konec biatlonové ikony nebo dokonce éry? Život jde dál!

Srpen 11, 2018

Konec biatlonové ikony nebo dokonce éry? Život jde dál!

Konec biatlonové ikony nebo dokonce éry? Život jde dál!

Čtyři roky, pět let, co je to v životě člověka? Když se nadšencům kolem pana Fiřtíka podařilo v roce 2013 dosáhnout splnění snu mnoha generací, totiž dokončit výstavbu areálu biatlonu zasvěcenému, který nám doslova dnes závidí i norský Holmenkollen, v Novém Městě na Moravě, a zorganizovat zde v roce 2013 Mistrovství světa, za jehož organizaci nás chválily snad všechny velmoci v tomto sportu, byl fanoušek český, namlsaný úspěchy reprezentantů naší krásné země na vrcholu blaha.

Následovala pak pro tento sport v naší vlasti i další medailově bohatá léta. ZOH v roce 2014 v ruském Soči, MS ve Finsku v roce 2015. Další rok v Norsku sice bez medaile,  nicméně loni v Rakousku to byla zase žeň hodná světové extratřídy.

Za jásotu ze 3 medailí, z toho jedné zlaté, Gabriely Koukalové, a jedné stříbrné Ondry Moravce nám nějak unikla skutečnost, že u sousedů v Německu po veleúspěšných OH v kanadském Vancouveru v roce 2010, na vrcholu své bohaté kariéry, skončila se sportem také jedna ikona, Magdalena Neunnerová. „Golden Lena“, jak jí fanoušci často říkali. Němečtí fanoušci dlouho nemohli  strávit tento odchod hvězdy.

Magdalena dnes působí v roli komentátorky – experta pro německou stanici ARD a je i nadále komerční hvězdou německých sponzorů světového biatlonu.

Vezměme si, čeští fanoušci z tohoto příklad a smiřme se s tím i u Gabriely Koukalové. Život tím přece nekončí, a biatlon v naší zemi také ne! Ostatně 2 medaile z tohoto krásného sportu na nedávno skončených ZOH, to je také přece úspěch, nebo ne?

Autor: Přemysl Čech


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *