Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Blog Hudba

Neon Trees a jejich barevný svět alternativního rocku

13 března, 2024

Neon Trees a jejich barevný svět alternativního rocku

Neon Trees, alternativní pop-rocková kapela pocházející z Prova v Utahu, oslovuje publikum svými nakažlivými melodiemi a elektrizujícími vystoupeními od svého založení v roce 2005, kdy se dětští přátelé Tyler Glenn a Chris Allen rozhodli založit kapelu. Později se k nim připojil Branden Campbell a Elaine Bradley. Kapela si vybudovala jedinečné místo v hudebním průmyslu díky svým chytlavým refrénům a hlubokým textům.

Neon Trees získali široké uznání již ke konci roku 2008, když dělali přeskokana pro koncerty kapely The Killers v Severní Americe. Krátce poté podepsali smlouvu s vydavatelstvím a vydali své první album s názvem Habits v roce 2010. Album obsahovalo hitový singl „Animal„, který vystřelil na vrchol žebříčků a získal pro kapelu oddanou fanouškovskou základnu. 

Následující alba jako „Picture Show“ (2012) a „Pop Psychology“ (2014) ukázala vývoj a variabilitu kapely. Od hymnických rockových balad po veselé popové skladby Neon Trees pokračovali v posouvání hranic umění a zůstávali věrní svému charakteristickému zvuku. Skladby jako „Everybody Talks“ a „Sleeping with a Friend“ dále upevnily jejich pozici.

Název kapely byl inspirován neonově osvětlenými stromy na značkách restaurace In-N-Out Burger, které jsou běžné v jejich domovském státě Kalifornii. Tyler tyto stromy zahlédl během výletu a obraz mu utkvěl v paměti, což vedlo k tomu, že kapela přijala název „Neon Trees“. Tento zvláštní detail ukazuje, jak inspirace může přijít z neočekávaných zdrojů.

 

Od doby svého průlomu Neon Trees nebyli tak výrazně přítomní v mainstreamovém hudebním prostředí. Po vydání alba „Pop Psychology“ v roce 2014 a následujícím turné kapela provedla určité přestávky a zdánlivě se více zaměřila na individuální projekty členů. Tyler Glenn vydal sólové album v roce 2016.

Nicméně, to, co může být vnímáno jako „úpadek“ jejich kariéry, nemusí nutně znamenat konec. Mnoho umělců prochází obdobími menší aktivity, přičemž někteří se později vracejí s novou energií a inspirací. Pro Neon Trees by to mohlo znamenat další příležitost prozkoumat nové hudební směry nebo se vrátit k jejich kořenům s revitalizovaným přístupem. Důležité je si uvědomit, že hudební kariéra je často plná vzestupů a pádů, a že úroveň úspěchu může být subjektivní. Mnoho fanoušků stále ocení přínos Neon Trees a bude sledovat, co přinese jejich budoucnost.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *