Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Rozhovory Umění

Kadeřník Petr Novotný dostal na dno Evu Decastelo, naštěstí jen při fotografování pod vodou

Srpen 29, 2018

Kadeřník Petr Novotný dostal na dno Evu Decastelo, naštěstí jen při fotografování pod vodou

Petr Novotný je známý především jako vlasový stylista světových značek. Dělá toho ale mnohem více, uvádíme například charitativní akci Kalendář Osobností, nebo že letos vydává svou již 6. knihu.

My se dnes ale podíváme na projekt Pod vodou, na kterém spolupracoval s fotografkou Lucií Drlíkovou. Dále se do projektu zapojily modelky Eva Decastelo, Tereza Tobiášová, Drahomíra Jůzová a Helena Štěpánková.

„Rozhodl jsem se podpořit ekologii naší země – vody, už delší dobu sleduji její stav a nejsem moc šťastný, při tom všem co se do moře vypouští. Dílo jsem připravoval půl roku, kdy jsem pracně vybíral jednotlivé modelky, neboť přímo na ně jsem ušil šaty z poloprůhledných látek. Sice nejsem návrhář a ani nemám žádnou školní předpřípravu, ale mám to štěstí že moje maminka vystudovala obor návrhářství a se vším mi pomohla, za což jí velice děkuji. Vsadil jsem také na netradiční postupy při tvoření projektu a jedním byl i výběr velmi dobré fotografky Lucie Drlíkové,“ uvedl Petr.

Petr Novotný nám také dodal rozhovor na kterém spolupracoval s Terezou Tobiáškovou z TV Óčko, jelikož byla jednou z modelek. Dovolili jsme si tedy vytáhnout několik z zajímavých odpovědí.

PN: Jak nahlížíš na budoucnost světa, co se vody a přírody týče?

TT: Když bude budoucnost vody a přírody, bude i naše. Když nebude, nebude nic. Přála bych si, abychom dál byli. Všichni. Vodu miluju. Jako Ryba bez ní nemůžu být. A od přírody se učím, jak správně žít. A chtěla bych to tak dál pro sebe i moje potomky.

PN: Třídíš odpad, nebo jak jinak napomáháš ekologickému rozvoji?

TT: Třídím odpad. Snažím se ho třídit i všude tam, kde jsem, nejen doma, kde na to mám kontejnery. Už několik let taky spolupracuju se společností Eko-kom, která se stará o třídění odpadu v ČR. Společně upozorňujeme na možnosti třídění a recyklace. A taky každoročně na turné Ekompilace děkujeme za to, že se třídí. Celkem v osmi vybraných městech máme pro návštěvníky připravený program zadarmo a k tomu koncerty skvělých kapel. V minulých letech jsme jeli s Tatabojs, Rybičkami 48, Wohnouty, kapelou Zrní nebo Thomem Artwayem. Letos s námi jedou Buty a David Stypka.

PN: Máš nějaký nápad, jak společnosti ukázat, že bychom už měli přírodu chránit?

TT: Můj druhý táta říká, že zkušenost je nepřenosná. A já souhlasím. Každý to musí nějak pocítit sám, aby si uvědomil, že voda, lesy a čerstvý vzduch nejsou samozřejmost. Hodně cestuju a beru s sebou i svojí dceru, aby viděla, že to, v čem žije v Česku, není všude po světě. Že zkrátka televize, youtube a nebo třeba tři trika s přehazovacím flitrovým obrázkem nejsou to, kvůli čemu a pro co se žije. Můžu jí to ukázat, ale přijít si na to musí už sama. A tak je to u všech. Ani já nejsem svatá! Nemůžu říct, že dělám všechno přesně tak, abych neubližovala přírodě – piju z plastových kelímků, jezdím autem, létám letadlem, ale snažím se ty škody minimalizovat tím, že vybírám to nejmíň škodlivé a ekologické.

Zde můžete vidět ukázku, jak takové focení pod vodou vypadá.

Děkujeme Petrovi za podklady k článku a přejeme hodně štěstí.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *