Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Móda

Barevné Fusakle vykouzlí úsměv na tváři i v těžkém období

Březen 20, 2020

Barevné Fusakle vykouzlí úsměv na tváři i v těžkém období

Venkovní svět teď moc radosti nepřeje, o to je důležitější si najít radostné maličkosti. Mimo jiné k nim mohou patřit barevné ponožky, díky kterým rozzáříte své okolí. V minulém článku jsme vás informovali o tom, že barevné ponožky jsou již vítaným doplňkem téměř jakéhokoliv outfitu. Hodí se jak k ležérnímu oblečení, tak obleku. Ovšem pozor,  ponožkama v sandálech stále své okolí neokouzlíte.

Je tomu tak vždy? Narazili jsme na ponožky, u kterých máme pocit, že jsou cool za každé situace. Česko-slovenská značka Fusakle nabízí široký výběr bláznivých barevných vzorů. Níže se můžete podívat na rozhovor s zakladatelem firmy Janem Angušem. 

V jeho životě nastala chvíle, kdy toužil po změně zaměstnání a chvíli také po změně krajiny. Nakonec se ale rozhodl, že to se svým rodným krajem nevzdá a rozhodl se najít něco, díky čemu bude schopen šířit radost a pozitivní myšlení mezi lidi na Slovensku. Ze svých cest do zahraničí si často místo klasických lapačů prachu vozil ponožky. Vedlo jej to k nápadu, využít silného textilního průmyslu ve své krajině a začal výhradně za území Slovenska a Česka vyrábět originální kousky ponožek. Cílem této značky má být oživení textilních tradicí a to prostřednictvím barevných designů. Fusakle uzřely veřejně poprvé světlo světa na „Dobrom trhu“ v Bratislavě a konečně začaly šířit radost. Reakce byly parádní. Každý se hned usmál. Starší začali vzpomínat na kvalitu z minulosti a mladí chválili barvy a vzory. 

„Fusakle proto, že moje babička neřekla ponožkám nikdy jinak než právě „fusakle“. Chtěl jsem se odvolat na to dobré z minulosti a spojit to s moderním a dobrým ze současnosti. První várka byla hrozná a i kamarádi se mi v dobrém vysmáli, ale věřil jsem svému poslání natolik, že mě to vůbec neodradilo a udělal jsem úplně nové návrhy, potrápili jsme se s tvarem a složením ponožek a druhá várka už byl reálný počátek fusakel“.

Dostali jsme možnost si Fusakle vyzkoušet osobně a můžeme říct, že vzhled opravdu není jejich jedinou předností. Materiál je velmi kvalitní, příjemný a zároveň flexibilní. Tak jen doufáme, že nám je nesní pračka. Abychom rozšířili trochu radosti také mezi vás, nyní na našich sociálních sítích můžete najít soutěž o několik párů.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *