Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Umění

Češi a Slováci vypráví inspirativní příběhy objektivem světoznámého fotografa

Červen 18, 2020

Češi a Slováci vypráví inspirativní příběhy objektivem světoznámého fotografa

Každý z nás má své hranice, jejichž překročení může být výzvou, ale zároveň to také může být začátkem procesu změny k lepšímu, nejen pro nás, ale také pro naše okolí. Originální projekt a kniha s názvem „Amazing Stories by IQOS“, představuje desítku Čechů a Slováků, kteří se nebáli udělat krok do neznáma, čímž se jim otevřely nové možnosti. Jejich životní příběhy zachytil skrze fotografie světoznámý módní fotograf Braňo Šimončík. Ty nyní slouží jako inspirace k zamyšlení se nad vlastní životní cestou i změnou pohledu na své zdraví. V této knize se za každou tváří skrývá příběh, podobný jako ten váš.

Život je o hledání výzev, překračování vlastních hranic a hledání nových a lepších přístupů k životu. To je hlavní motto projektu „Amazing Stories by IQOS“, který představuje deset osobností z Česka a Slovenska a jejich životní příběhy. Tanečnice, fitness trenérka, zubařka, hudební manažer, vizážista, řídící letového provozu a další chtějí inspirovat každého, kdo chce svůj život změnit k lepšímu. Motivují ke změně perspektivy na život a zároveň dodávají odvahu, vždyť nemusíme být perfektní, abychom i my psali úžasnou „story“. Za originálním projektem stojí značka IQOS společnosti Philip Morris ČR a.s., která se snaží budovat budoucnost světa bez kouře a popela a měnit životy dospělých kuřáků k lepšímu.

„Focení je dialog, na výsledku musí být vidět duše“

Od dokumentárních a reportážních fotografií, za které byl několikrát oceněn, do nejznámějších módních časopisů a světa módy, to je ve zkratce cesta známého slovenského fotografa Braňa Šimončíka, který celý projekt nafotil. Díky svému povolání žije střídavě v Bratislavě, Lisabonu a New Yorku, fotí pro nejznámější a nejvlivnější světové módní magazíny. Často pracuje pro Vogue, označovaný za módní bibli, Elle, nebo třeba GQ, jeden z nejpopulárnějších pánských magazínů. Díky spolupráci s nejprestižnějšími magazíny se mu před fotoaparátem vystřídala i řada známých osobností. Pro Braňa ale není podstatné, zda fotí celebritu, světovou topmodelku nebo zdánlivě obyčejného člověka.

„Je to o komunikácii medzi fotografom a človekom, ktorý je portrétovaný. Vytvorenie dôvery a istej náklonnosti sú v tomto zmysle nevyhnutné, pretože vždy sa snažím o to, aby portrét priniesol konkrétny obraz o celistvosti človeka,“ vysvětluje Braňo a k projektu Amazing Stories dodává „Tento pocit sme nadobudli ihneď počas fotení  — všetci portrétovaní boli úžasní, otvorení k spoločnému nachádzaniu unikátnych momentov. Každý z fotografovaných pre knihu mal iný originálny príbeh, výnimočnú osobnosť a práve to špecifické v každom jednom som sa snažil zachytiť v spojení s jeho osobnosťou.“

Nad tím, že cesta za sny nemusí být nutně spojená s naprostou dokonalostí, se ve svým příbězích zamýšlí deset osobností. Před fotoaparát Braňa Šimončíka se postavili fitness trenérka Ria Hrušovská, šéfkuchař Radek Hasman, hudební manažer a producent Adnan Hamzič, umělec Peter Cvik, tanečnice a choreografka Pavla Harangová, vizážista Pavel Kortán, řídící letového provozu Marián Bujdák, zubařka Erika Mihalovičová, výtvarnice Gabriela Lautnerová a kadeřnice Martina Novotná.  Všechny tyto osobnosti, kromě originálního životního příběhu, spojuje to, že se rozhodli pro změnu.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *