Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Umění

11. ročník Mezinárodního festivalu fyzického a tanečního divadla Nultý bod již brzy

Červen 20, 2019

11. ročník Mezinárodního festivalu fyzického a tanečního divadla Nultý bod již brzy

11. ročník Mezinárodního festivalu fyzického a tanečního divadla Nultý bod proběhne od 15. do 20. července 2019 v Praze. Konkrétně se uskuteční v prostorech Divadla v Celetné, Kampusu Hybernská a Divadla X10 (DUP39).

Festival se zaměřuje na to nejzajímavější ze současné zahraniční tvorby se zaměřením na taneční, loutkové a vizuální divadlo. Letošním hostům dominuje kanadská tanečnice a choreografka Dana Michel, která je také držitelkou prestižní ceny Stříbrného lva (neboli Velké ceny poroty) z benátského Biennale. Její vystoupení CUTLASS SPRING odstartuje celý festival v pondělí 15. července ve 20 hodin v Divadle v Celetné a nabídne nečekaný pohled na osvobození vlastního těla.

Druhým výrazným jménem je Raimund Hoghe – bývalý dvorní dramaturg Piny Bausch, v současné době zásadní osobnost německé taneční scény.

Festival letošním ročníkem zahajuje svou další dekádu a opět se programově rozšiřuje o více zajímavých hostů a představení, která jsou charakteristická velmi osobním přístupem a pohledem na zpracované téma. A tímto rokem také zahajujeme svou spolupráci s Divadlem X10 a také s prostorem Kampus Hybernská,“ poznamenává  ředitelka festivalu Ludmila Vacková.

“Druhé desetiletí startujeme s neuvěřitelným programem. Raimund Hoghe i Dana Michel patří mezi absolutní špičku světové taneční scény. Je až neuvěřitelné, že jsme je dostali do Prahy. To svědčí o vzrůstající prestiži Nultého bodu.”, dodává dramaturg Petr Boháč.

Kompletní program festivalu najdete na stránkách www.nultybod.cz. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji GoOut.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *