Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Umění

10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou: Příběh prvního Čecha, který přešel jihoamerický kontinent, míří na pulty knihkupectví

Únor 13, 2021

10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou: Příběh prvního Čecha, který přešel jihoamerický kontinent, míří na pulty knihkupectví

Jako první Čech zdolal pěšky celou Jižní Ameriku a postupně si tak plní svůj sen. Ani ne třicetiletý prodavač a příležitostný cestovatel Jan Rendl se rozhodl poprat se svým osudem a stát se inspirací pro ostatní. Během své výpravy po jihoamerickém kontinentu se setkal s chudobou, drogami i ozbrojenými konflikty. Zároveň zde ale objevil i krásy panenské přírody a poznal neskutečnou vřelost místních obyvatel. Nyní jeho kořeněné zážitky z cest vycházejí knižně. Na titul 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou se můžete těšit již 22. února 2021.

Jan Rendl je mladý cestovatel a dobrodruh s láskou k horám a s pohnutým životním osudem. V poměrně nízkém věku se kvůli alkoholu, drogám a exekucím ocitl na šikmé ploše a skončil na ulici. Nakonec se mu však podařilo tuto těžkou životní situaci zvládnout. Opět totiž objevil krásy života, ke kterým patří mimo jiné i cestování. Dnes si jde za svým snem, snaží se inspirovat ostatní a předávat jim své zážitky z cest. Navštívil již 40 zemí světa, ve kterých se často zaměřoval na poznávání obyvatel, kteří kvůli chudobě žijí na samém okraji společnosti a jejichž osudy jsou mu blízké. Stejně tak si na svých cestách vybírá náročné přechody pohoří a horolezecké výstupy s minimem vybavení. Své výpravy absolvuje vždy s minimálním rozpočtem a v co nejbližším kontaktu s místními lidmi. A cesta po jihoamerickém kontinentu, které zasvětil knížku 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou, nebyla výjimkou.

Jan Rendl zdolal 10 000 kilometrů pěšky z kolumbijské Bogoty do Santiaga de Chile během 315 dní. Tento mladý cestovatel a dobrodruh se tak stal prvním Čechem, který přešel jihoamerický kontinent. Na své cestě přes šest zemí Latinské Ameriky vzdoruje jazykové bariéře, drogám v kolumbijských ulicích a všudypřítomné chudobě. Vydává se do nitra kontinentu, aby poznal nový svět i sám sebe. V Kolumbii se navíc setkává s neuvěřitelně srdečnými lidmi. Dostává se také do Ekvádoru, který mu pokládá do cesty všechny překážky ze svého arzenálu.

Dokáže se popasovat s nelidským vedrem v horách či lijáky uprostřed deštných pralesů? Opravdu se zatoulá do jediné české hospody na kontinentu a okoření si putování pekelnou kocovinou? Proč se v Peru málem ožení a následně sám vyběhne šestitisícovku? Zkrátka nemá na cestách ani chvíli klid. A to ještě netuší, co ho čeká na hranici s Bolívií.

Nečekejte strohý popis přírodních a kulturních památek. Jan Rendl přináší syrový a realistický pohled na Jižní Ameriku z pohledu člověka, který ji prošel sám na vlastní pěst. K místním obyvatelům se navíc dostal tak blízko, jak jen to bylo možné. Chudoba, zbraně, slumy, koka a řada dalších nebezpečí na něj číhaly na každém rohu. To vše protkané nádhernou panenskou přírodou přibližuje Jan Rendl ve svém novém cestopise.

Začtěte se do poutavého realistického vyprávění Jana Rendla z cesty po jihoamerickém kontinentu a vydejte se v jeho stopách z Kolumbie až do Chile. Zažijete tak výpravu plnou zajímavých zážitků, nádherné přírody, milých setkání s místními obyvateli, ale i nebezpečných situací v rizikových oblastech a zlomových momentů, které určovaly směřování celé cesty. Kniha 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou vychází 22. února 2021 pod nakladatelskou značkou Pangea. Na pultech prodejen Knihy Dobrovský i v e-shopu bude k dostání za 349 Kč.

Kdo si knihu nesmí nechat ujít?

  • Vášniví cestovatelé, kteří hledají inspiraci na další cesty a krásy Jižní Ameriky jim zatím zůstaly utajeny.
  • Všichni, které zajímá silný životní příběh mladého Čecha, jenž se odrazil od samého dna a jako první zdolal pěšky jihoamerický kontinent.
  • Každý, kdo se chce alespoň prstem po mapě vydat z Kolumbie přes Ekvádor, Peru, Bolívii a Argentinu až do Chile.
  • Milovníci hor, panenské přírody a jihoamerické kultury.
  • Čtenáři, kteří hledají cestopis plný zajímavých realistických zážitků a napínavých životních situací.

Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *