Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Lifestyle Reporty

Služba pro rozvoz Dáme jídlo dostala nový kabát, uspěje v našem retestu?

19 února, 2021

Služba pro rozvoz Dáme jídlo dostala nový kabát, uspěje v našem retestu?

Dáme jídlo přešlo již před nějakou dobou do nového kabátu. Pokud jste zde nový, možná se ptáte, co je to Dáme jídlo? Jedná se o největší českou platformu, která partnerům z řad restaurací a obchodů přivádí zákazníky a pomáhá jim se správným komerčním nastavením a efektivností rozvozu. Společnost spolupracuje s více než 5 000 partnery ve 170 obcích po celé České republice a svou pestrou nabídkou tak pokrývá přes 60 % tuzemské populace. Během denní špičky doručí více než 10 000 jídel a dalších položek za hodinu a toto číslo stále roste. My jsme tuto platformu pro vás již jednou recenzovali, co se ale od té doby změnilo? Drží si služba i v této době svou kvalitu? Je pochopitelné, že při zavření všech podniků a nabádání občanů k pobytu doma, se poptávka po této službě zvětšila. Rozhodli jsme se z toho důvodu službu znovu vyzkoušet na nových restauracích.

Nové stránky Dáme jídlo se drží nadále v typických barvách, kterými jsou červená a bílá. Můžete si vybrat, zda chcete jídlo doručit nebo si jej chcete sami vyzvednout u prodejce. Stránka je na první pohled vizuálně odlišná, ovšem zorientovat se v ní dá opravdu rychle. Na prvním místě se vám zobrazují restaurace, ze kterých jste v historii již objednávali. Je zde stále možnost volit si mezi různými filtry, díky čemuž se rychleji dostanete právě k tomu, na co máte právě chuť. Líbí se mi možnost také filtrovat restaurace podle jejich cenové kategorie. 

 

Určitě vás také potěší informace, které vidíte ještě před otevřením samotné restaurace. Každé okýnko u sebe obsahuje název restaurace, její druh a cenovou kategorii. Můžete zde také vidět uživatelské hodnocení, cenu za dopravu a minimální hodnotu objednávky. Příjemná je také sekce výhodná nabídka, která vás přehledně informuje o tom, jaká akce právě u této restaurace probíhá. Čas doručení se u každé restaurace liší a v tomto informačním okénku jej také vidíme. Z našich zkušeností můžeme usoudit, že restaurace tento čas většinou opravdu dodrží. Jídlo přišlo vždy ještě teplé a často dokonce dřív, než jsme čekali. Chybí nám ovšem u většiny restaurací možnost si jídlo objednat na určitý čas. 

Naše první objednávka tohoto retestu proběhla v restauraci Diandi. Jedná se o asijskou restauraci v centru Brna, která slibuje rozvoz do 60 minut. Většina restaurací na platformě Dáme jídlo rozváží již do 30 minut. Jedná se tedy o delší čas nez průměr, ovšem neříká se, že na to nejlepší se vyplatí počkat?

Objednávání v novém kabátě probíhá snadně. Položky restaurace jsou rozděleny podobně jako v běžném menu do jednotlivých kategorií. Vítané jsou také fotografie, které se u jednotlivých pokrmů nachází. Důležitý je zde také popis, který prozrazuje bližší složení jídla. Je zde možnost pro zvláštní instrukce, které se  z našich zkušeností restaurace opravdu snaží splnit. Jídlo přivezl kurýr ve slíbeném čase. Vše přišlo kvalitně zabalené a ještě teplé. Na nic se nezapomnělo a jídlo bylo opravdu výborné. Ocenili jsme také ubrousky a hůlky, které restaurace přibalila navíc. Pokud tedy nejste doma a nemáte po ruce příbor, není problém se s touto restaurací také najíst. 

Dáme jídlo má také svou chytrou aplikaci. V první řadě bych ráda ocenila fakt, že pokud jste přihlášeni pod stejným účtem na telefonu i ve webovém prohlížeči, na telefonu se vám zobrazují upozornění o stavu vaší objednávky. Například „objednávka se již připravuje“ nebo „kurýr je již na cestě s vaší objednávkou“ či velmi vítaná informace „kurýr je již za rohem.“ Pokud ovšem chytrou aplikaci nemáte, nezoufejte. Také ve webovém prohlížeči tyto informace vidíte, společně s mapkou aktuální polohy kurýra.

 

Naše druhá objednávka proběhla v Bistru Provaz. Restaurace se zaměřuje na rychlé burgery a tortilly. Ke každému jídlu navíc dostanete hranolky a salát. I když se to na první pohled nezdá, restaurace má opravdu širokou nabídku, se kterou jsme byli spokojeni. Dovoz zde byl do 30 minut a i přes tento krátký čas se jej podařilo dodržet. Čas doručení se může při vaší objednávce lišit podle vytíženosti restaurace a místa doručení. Vše přišlo opět teplé a k našemu potěšení v krásných brandovaných obalech. Pokud jídlo hezky vypadá, je to cesta k úspěchu. Burgery bohužel nechutnaly jako z té nejlepší burgrárny, spíše bychom je přirovnali k fast-food kvalitě, ale byly dobré. Naopak tortilly nás příjemně překvapily tím, jak byly naplněny a jak čerstvá byla zelenina uvnitř. 

Dáme jídlo je opravdu vhodná volba, pokud nemáte čas na to si vařit a bohužel si momentálně nemůžete zaskočit posedět do restaurace. Jídla k vám přijdou teplá a se vším, co jste si objednali. Pokud by se tam ovšem nestalo, Dáme jídlo má své centrum pomoci, na které je možné se kdykoliv obrátit a zažádat o nápravu. Na co si dát pozor? Výběr restaurace je důležitý. Naštěstí je zde systém hodnocení a je v zájmu provozovatele, aby nedostatečně kvalitní podniky ze své databáze vyřadil. Někdy se také bohužel setkáte s tím, že vám restaurace nepřibalí ubrousky ani příbory. Nestává se to ovšem příliš často a řada restaurací se přímo v objednávce ptá, zda o ně máte zájem. 

My se už nyní těšíme na další objednávku dobrot, protože pokud jídlo nemusíte vařit, vždy chutná lépe. 

 

 

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *