Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba Párty

Tsha, kterou si oblíbili Bonobo i Ninja Tune, míří poprvé do Roxy

15 prosince, 2022

Tsha, kterou si oblíbili Bonobo i Ninja Tune, míří poprvé do Roxy

Tsha představuje mladý a neotřelý pohled na sílu house music. Svou hudbu Teisha Matthews označuje za spletitou, eklektickou a emotivní. Na debutu Capricorn Sun (2022) nenuceně spojuje žánry a přináší prosluněnou směsici: neutuchající, živelnou a instinktivně taneční.

„Tsha je dokonalým zrcadlovým obrazem hudby, kterou tvoří – feel good beaty, z nichž vyzařuje rozmar a pozitivita,” shrnuje Notion. Tsha je samouk s citem pro nakažlivou melodii. Vyrostla coby dcera raperky a sestra DJe. Mezi své inspirace řadí Kanye Westa anebo Bonobo. Ten její track Sacred zařadil na svůj mix pro Fabric a přes noc z ní udělal senzaci. Následný mix Fabric presents Tsha (2022) je drzou a chytlavou poctou žánru acid houseu, na němž si dala za cíl to, co pro ni udělal Bonobo, pro další.

Její debut Capricorn Sun vydaný u Ninja Tunes kypí emocemi: od euforie, naděje až k extázi. „Líbí se mi myšlenka, že jsem Slunce v Kozorohu a jak moc se každá část znamení vztahuje ke mně a mé osobnosti. I na obalu alba jsem já s kůzlátky a každé kůzlátko má odpovídat určité části mé osobnosti,” řekla pro DJmag, „je to skoro jako kdybych album nazvala Tisha, ale jen jiným způsobem (…) Tohle jsem já, tohle je má hudba, tohle je má osobnost,“ hlásá Tsha.

Svými sety si získala klubové i festivalové publikum a brzy hodlá začít hrát s kapelou. V české premiéře vystoupí v Roxy v pátek 17/2.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *