Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Lifestyle

Rilastil : „Žádná tvrzení bez testování“, pravda?

7 listopadu, 2022

Rilastil : „Žádná tvrzení bez testování“, pravda?

Mottem italské značky Rilastil se stala fráze „Žádná tvrzení bez testování.“ Silná slova, která jsme chtěli ověřt v našem vlastním testu. Dermokosmetika Rilastil se zaměřuje na podporu pružnosti kůže, aby byla odolnější a lépe reagovala na kosmetické přípravky. Každý produkt tak obsahuje alespoň jednu elastizační složku, ať už třeba pro suchou pokožku s ekzémem, nebo na hojení jizev a strií.

Vyzkoušeli jsme celkem 4 produkty, což je opravdu jen špetka toho, co Rilastil nabízí. Prvním z testovaných produktů je Rilastil Xerolact pb balzám. Tento balzám napomáhá dlouhodobě tlumit zarudnutí a svědění. Pomáhá obnovit kožní bariéru, vrací pokožce pružnost a pohodlí. Balzám v balení 200 ml a se pohybuje okolo 250 Kč. Je neparfemovaný, což je při dermokosmetice pro mnohé výhodou. Lehce a rychle se vstřebává do pokožky, kterou zanechává příjemně hydratovanou. Líbila se nám také tekutá konzistence, která se snadno nanáší na celé tělo a není potřeba balzámu použít mnoho. Ocenili jsme také to, že pochází z 90% z přírodních složek.

 

Dalším produktem, který jsme měli možnost vyzkoušet, byl regenerační krém na ruce. Obsahuje 20% bambuckého másla, které díky svým vlastnostem vyživuje a uzamyká v pokožce přirozenou vlhkost. Pomáhá také k menší tvorbě vrásek, jelikož máslo nutí pokožku vytvářet více kolagenu. Produktu, díky způsobu jakým se nanáší, není potřeba využít mnoho. Jedná se o hustou rychle se vsakující konzistenci, která je vhodná také pro velmi suchou a citlivou pokožku. 

Rilastil aqua čistící péče na obličej je dalším produktem. Odstraňuje nečistoty z pokožky, kterou zároveň hydratuje. Slibuje také pomoc jako prevenci proti vráskám. Pokožku zanechává s pocitem čistoty a hladkosti. 

Posledním produktem je Rilastil Aqua intenzivní krém na obličej. Pokud vás trápí suchá pokožka, tak tohle je přesně krém pro vás. Krém zajišťuje velmi intenzivní hydrataci až po dobu 72 hodin. Posiluje kožní bariéru a snižuje ztrátu transepidermální vody, díky čemuž pokožna zůstává jasnější, sametová, pružná a zdravá. Krém je bez parfemace a je vhodný pro někoho, kdo potřebuje silnou hydrataci. Krém na obličeji jde nějakou dobu cítit a zanechává „lepkavý“ film na pokožce, což rozhodně někteří z nás ocení. Na druhou stranu to nemusí být vhodné pro každého a mě osobně tento „finish“ nebyl příliš příjemný. Rozhodně však pokožku udržuje po velmi dlouhou dobu hydratovanou a viděli jsme zlepšení na suchých či šupinatých místech. 

Zdroj produktových fotografií: https://rilastil.com/

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *