Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba

Pam Rabbit soutěží v letošní Eurovizi a vydává anglickou novinku ghosting, kterou opět doplňuje nápaditým autorským videoklipem

30 ledna, 2023

Pam Rabbit soutěží v letošní Eurovizi a vydává anglickou novinku ghosting, kterou opět doplňuje nápaditým autorským videoklipem

Pam Rabbit je jednou z nejaktivnějších zpěvaček u nás. Nadějná zpěvačka, autorka, režisérka i scénáristka vydává další píseň, kterou míří za hranice Česka. Pam Rabbit je v tuzemské branži již známá svými česko-anglickými texty, jimiž úspěšně oslovuje především mladší publikum. Nyní přichází po poslední české písni zobrazeno anglický kousek s názvem ghosting, jehož název je chytrou slovní hříčkou. Text vypráví o kamarádství a soužití člověka a ducha v jednom bytě a působivě ho doplňuje videoklip. K němu dělala jako tradičně námět, scénář i režii sama Pam Rabbit.  

„V překladu je ghosting slang pro ignorování někoho na sociálních sítích, ale vychází to ze slova ghost, což znamená duch,“ přibližuje Pam slovní hříčku v názvu singlu, který podobně jako singly stuck in the cloud nebo We’re All Gonna Fly vznikl ve spolupráci s jedním z nejžádanějších producentů u nás, Filipem Vlčkem. „Byla jsem ve studiu s Filipem a řekli jsme si, že nechceme pracovat na něčem rozdělaném, ale že zkusíme prostě v ten den napsat song od nuly spolu. Řekli jsme si, že chceme něco jemně strašidelného,“ přibližuje počátky vzniku písně autorka. „Text ze mě na místě vypadnul. Je to o týpkovi, který bydlí sám doma a žije tam s ním duch. Týpek i duch jsou tak osamělí, že jim nezbývá nic jiného než se skamarádit,“ dodává. 

Videoklip, který lze popsat mnoha adjektivy, včetně temným a barevným zároveň, režírovala sama Pam Rabbit. O kameru a edit se postaral dlouhodobý zpěvaččin spolupracovník Michael Nováček. „Scénář klipu jsem pojala trochu jinak. Klip je opět o klukovi, který usnul, a já plus dva ‚agenti snů‘, kteří vypadají jako Muži v černém, ho provázíme jeho snem. Taháme ho ze situace do situace a on netuší co se děje. Klip je vtipný s nadsázkou a zahrnuje i vtipnou choreografii,“ uzavírá Pam Rabbit povídání o nejnovějším singlu ghosting a zve fanoušky na Eurovizi, v níž se letos pokusí prorazit do nadnárodního kola.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *