Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Tech

Jsou ohebné telefony budoucnost chytrých zařízení?

23 dubna, 2019

Jsou ohebné telefony budoucnost chytrých zařízení?

V dnešní době jsme již zvyklí na rychlý pokrok technologií, není tedy překvapením, že několik různých společností pracuje na dalším velkém milníku chytrých telefonů. Displej, který by se dal složit a rozložit. Umožnili by tím existenci zařízení, které by mohlo sloužit jako telefon a po rozložení klidně jako tablet, nebo obrazovka počítače.

Samsung již po delší dobu vyvíjí technologii, která by umožnila ohebný displej. Jejich reklama již z roku 2013 ukazuje tuto záminku, k jejímu uskutečnění se ovšem přiblížili až dnes.

Reklama z roku 2013.

A současnost.

Nový telefon Galaxy Fold se měl začít prodávat již tento pátek v USA, o týden později měl být k dostání také v Evropě. Bohužel. Při testovacích kusech, které dostali novináři, se přišlo na celou řadu problémů, které ukázaly, že technologie ještě není na takové úrovni, aby mohla být vpuštěna mezi běžné uživatele. Cena měla být přitom zrhuba 45 000 korun. 

Tento unáhlený krok ze strany vývojářů mohl být způsoben konkurenčním bojem, jelikož o podobnou technologii momentálně usilují také značky Xiaomi a Huawei. Samsung se tedy mohl stát prvním, kdo s podobnou technologií vstoupí na trh. Ovšem, po tomto neúspěšném startu je možné, že uživatelé budou velmi ostražití.

Xiaomi

Huawei

Co se Samsungu nepovedlo?

Na první pohled nás zaujme nerozložená část displeje. Je markantní, že přední část je opravdu velmi malá a nejspíše bude omezující její používání. Lidé budou používat tuto obrazovku pravděpodobně nejčastěji, přes to momentální zobrazení předního displeje je opravdu žalostné. 

Dalším častým problémem je praskání displeje, například kvůli tomu, že se do ohebné části začal dostávat nepořádek. 

Trochu vtipný a velmi žalostný problém taky přišel s tím, že na povrchu displeje se nachází něco, co vypadá jako klasická ochraná fólie, která má být sundána při rozbalení telefonu. Uživatelé jsou na to zvyklí a proto se nedivíme, že se snažili tuto část odstranit. Ovšem v tomto případě, tato fólie neměla být odstraněna, nýbrž byla součástí displeje.

Velkým problémem je taky například to, že displej nepokrývá sklo, ale je tvořen z plastu. Ten je ovšem velmi náchylný na škrábance a oděrky, jak již z různých hodnocení a fotografií na internetu vyplývá.

Uvidíme, jak se Samsung s podobnými problémy popasuje a zda se mu podaří si napravit reputaci. Po vybuchujících bateriích je to další velký přešlap.

Zdroje:

Úvodní fotografie: Sam Rutherford // https://gizmodo.com/

Některé z fotografií jsou screenshoty z videa od The Verge // https://www.youtube.com/watch?v=e7WpRzSnNAU


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *