Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Sport

MotoGP pohledem z Mission Winnow Longue

6 srpna, 2019

Od 2. do 4. srpna se na Masarykově okruhu v Brně jela Velká cena. Philip Morris International nás pozvali, abychom se zúčastnili této akce. Díky tomu jsme se dostali do zázemí týmu Mission Winnow Ducati. Dovolte nám přiblížit vám náš zážitek z tohoto víkendu.

Nejprve ale k Mission Winnow inciativě. Mission Winnow má jednoduchý cíl: neustále hledat lepší způsoby práce v různých oborech. Počínaje špičkovými inženýry a vědci po průlomové kreativce. Lidé v PMI a jejich partneři z týmu Ducati mají touhu a know-how překonávat status quo, iniciovat revoluční změny a vítězit. Pro PMI to znamená závazek k neustálým inovacím a k vývoji revolučních řešení, která mohou urychlit pozitivní změnu pro celou společnost.

A teď už z našeho pohledu. V pátek jsme měli možnost navštívit hotel Grid. Ten se nachází přímo na okruhu a musíme uznat, že je to skvělá volba. Hotel je krásný, servis je příjemný a snídaně výborná. Samozřejmě ale hotel nebyl to, kvůli čemu jsme na okruh zavítali.

V sobotu ráno se pro nás otevřela samotná Mission Winnow Longue. Umístěna byla přímo nad startem a PITy. Díky tomu jsme měli skvělý výhled jak na tento kousek trati, tak následně uvnitř jsme mohli sledovat veškeré dění na televizních obrazovkách. Popsat tento prostor je poměrně složité, jelikož naše pocity z něj byli dechberoucí. Bylo zde neskutečné množství příjemného personálu, který byl připraven uklidit a obsloužit. Italové zde míchali drinky a podávali speciální občervstvení. Také nás zde navštívili oba jezdci Ducati a mohli jsme s nimi uskutečnit rozhovor.

Co bylo ovšem špičkou tohoto víkendu, byl program který byl speciálně pro nás vytvořen. Počátkem sobotním ránem, kolega byl převzat odborníky na školení o tom, jak správně jet na závodní motorce, jelikož následně absolvoval jízdu po okruhu i s jezdcem. Mezitím jsem já absolvovala projížďku servisními cestami okolo trati v moderním voze BMW, což mi umožnilo bezprostřední výhled na trať a sledovat tak jezdce doslova z první řady.

Následně jsme byli opět spojeni, abychom se mohli vydat na obět přímo do zázemí Ducati, kde se stravoval také samotný tým.

Dalším bodem programu bylo sledování kvalifikace přímo PITu Mission Winnow Ducati. Dostali jsme se tedy přímo do centra dění, do místa odkud zrovna vyjížděl Andrea Dovizioso a Danilo Petrucci.

Již jste viděli tuto hvězdnou záchranu Stevena Odendaala, kterému se podařilo zachránit sebe i motorku od jistého pádu při kvalifikaci?

Odendaal's miraculous save at the #CzechGP

We have no words for this! 😱😱😱😱😱😱 What a save by Steven Odendaal # 4 👏👏👏#CzechGP 🇨🇿

Zveřejnil(a) MotoGP dne Sobota 3. srpna 2019

Následně jsme ještě absolvovali setkání s jezdci a tiskové konference. Služby PMI nás zavezli až domů do středu Brna a my jsme se mohli po tak náročném dnu připravit na ten další.

Neděle začala klasickými tréninky. Ty jsme sledovali při dobrém jídle a spokojené atmosféře. Když začaly závody, měli jsme skvělý výhled. První se jel závod Moto3, jejíž závod byl nejspíše nejvíce dramatický. Hned pod námi zhasla motorka Johna McPheeho, do nejž narazil Juki Kunii. Ten po pádu skončil v péči lékařů. Pádů bylo v závodě mnohem více. V tomto závodě nakonec zvítězil Španěl Aron Canet.

Moto2 byl o něco méně dramatický, už od začátku se dalo čekat, jak závod dopadne. Mladší z bratrů Márquezových jel celý závod se suverenním náskokem a nakonec se postavil na zlatý stupeň vítězů.

Poslední královský závod jsme měli podle programu sledovat ze speciálního místa. Nevěděli jsme, kde to bude, ale těšili jsme se. To co přišlo, nám vyrazilo dech. Jeden z organizátorů nás zavedl přímo ke startu. Zde jsme čekali, než začne odložený závod. Sledovali jsme zblízka několik kol a potom jsme se vrátili do Lounge, kde jsme pozorovali boj mezi Marquezem starším a jeho největším rivatel za stáj Ducati – Doviziosem. Nakonec i starší z bratrů vystoupal na zlatý stupeň vítězů.

Příjemným zpestřením neděle bylo také vystoupení zpěvačky Never Sol, o jejímž albu jsme vás informovali v jednom z minulých článků.

Kompletní výsledky Velká cena České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně:

Moto3: 1. Canet (Šp./KTM) 39:11,879, 2. Dalla Porta -0,159, 3. Arbolino (oba It./Honda) -0,217, 4. Masiá (Šp./KTM) -0,404, 5. Antonelli (It./Honda) -0,499, 6. Ogura (Jap./Honda) -0,530, …9. Kornfeil -1,063, Salač (oba ČR/KTM) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 10 z 19 závodů): 1. Canet 148, 2. Dalla Porta 145, 3. Antonelli 98, 4. Arbolino 93, 5. Masiá 78, 6. Ramírez (Šp./Honda) 78, …9. Kornfeil 59, 26. Salač 6.

Moto2: 1. Á. Márquez (Šp./Kalex) 38:49,768, 2. Di Giannantonio (It./Speed Up) -3,018, 3. Bastianini (It./Kalex) -4,158, 4. Navarro (Šp./Speed Up) -4,290, 5. Marini (It./Kalex) -7,031, 6. Schrötter (Něm./Kalex) -8,847.

Průběžné pořadí MS (po 10 z 19 závodů): 1. Á. Márquez 161, 2. Lüthi (Švýc./Kalex) 128, 3. A. Fernández (Šp./Kalex) 110, 4. Navarro 110, 5. Schrötter 107, 6. Baldassarri (It./Kalex) 102.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 39:24,430, 2. Dovizioso (It./Ducati) -2,452, 3. Miller (Austr./Ducati) -3,497, 4. Rins (Šp./Suzuki) -4,858, 5. Crutchlow (Brit./Honda) -6,007, 6. Rossi (It./Yamaha) -9,083, …19. Abraham (ČR/Ducati) -44,296.

Průběžné pořadí MS (po 10 z 19 závodů): 1. M. Márquez 210, 2. Dovizioso 147, 3. Petrucci (It./Ducati) 129, 4. Rins 114, 5. M. Viňales (Šp./Yamaha) 91, 6. Rossi 90, …24. Abraham 3.