Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Výstavy

Michaela Nagyidaiová představí svůj projekt TRANSIENT TIES v galerii Fotografic

15 června, 2024

Michaela Nagyidaiová představí svůj projekt TRANSIENT TIES v galerii Fotografic

Slovenská fotografka Michaela Nagyidaiová představí svůj projekt TRANSIENT TIES svůj projekt TRANSIENT TIES v prostorách galerie Fotografic na Starém městě v Praze.

Výstava potrvá od 26. 7. do 7. 9. 2024. Slovenská fotografka Michaela Nagyidaiová ve své tvorbě analyzuje propojení krajiny a paměti, stejně jako migraci a kořeny nebo transformaci střední a východní Evropy od komunismu ke kapitalismu. Zajímá ji, jak ideologie a politika ovlivňují osobní vrstvy každodenního života nebo rodinné a rodné prostředí. Inspiruje se často nevyřešenými minulými událostmi, ale i současnými problémy. Obvykle pracuje na dlouhodobých a osobních projektech, které jí umožňují kombinovat své fotografie s textem nebo archiváliemi.

Projekt Transient Ties analyzuje proces přerušování vazeb s rodištěm a zároveň zkoumá snahy o začlenění do nového prostředí. Do popředí klade témata rodinných pout, migrace a kořenů. Projekt je složen z rozsáhlého fotografického souboru a autorského filmu.

Michaela Nagyidaiová (*1996, Bratislava) v roce 2019 absolvovala magisterský titul v oboru fotožurnalistika a dokumentární fotografie na London College of Communication. Její reportážní práce byly uvedeny v The Wall Street Journal, Bloomberg nebo [fjúžn] magazínu. Vystavovala ve významných galeriích po celé Evropě. www.michaelanagyidaiova.com


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *