Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Tech

Mercedes-Benz odhalil model autonomního vozidla F015

12 ledna, 2015

Mercedes-Benz odhalil model autonomního vozidla F015

Po dlouhé době doplňujeme sekci Tech o nějakou tu technickou zajímavost. Potěšíme milovníky aut a technologických vývojů a inovací. Tentokrát díky značce Mercedes-Benz, která představil model autonomního vozu vytvořený na základě tzv. konceptu F015. Působivý model vozidla, které už za vás udělá takřka vše, tedy hlavně bude za vás řídit, byl představen v Las Vegas, na veletrhu elektroniky CES 2015. Vozidlo, skrze které dokážete komunikovat se svým okolím během provozu, zejména díky LED panelu umístěném na zádní části, nevyužívá při pohybu prostorem blinkr, světla a podobné běžně užívané prostředky, ale také obrazce promítané do prostoru kolem sebe. Je poháněno 4 elektromotory, z nichž každé pohání jedno z kol.

Interiér vozidla je zcela interaktivní, vůz dokáže rozpoznat i vaše gesta, automobil samotný je pak konstruován z pevného plastového materiálu, vystuženého uhlíkovými vlákny, který zaručuje pevnost a zároveň lehkost vozidla, oproti běžnému vozidlu. Pokud si všimnete, vozidlo je natolik pevné, že nepotřebuje ani prostřední sloupek mezi dveřmi.

Jde o velmi zajímavý futuristický model vozidla, který umožňuje člověku, jako většina moderních inovací, dělat toho co nejméně a stihnout toho co nejvíce zároveň. Jak se vám líbí?


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *