Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Cinema

Dnes slaví narozeniny Kate Winslet, briliantní hvězda nejen britského filmu

5 října, 2023

Dnes slaví narozeniny Kate Winslet, briliantní hvězda nejen britského filmu

Kate Winslet, narozená 5. října 1975 v Readingu ve Velké Británii, je jednou z nejuznávanějších a nejvšestrannějších hereček své generace. Její kariéra začala v 90. letech a rychle získala uznání nejen díky svému výjimečnému talentu.

Průlomem pro Winsletovou se stala role ve filmu „Nebezpečné vztahy“ (1994), režírovaném Peterem Jacksonem. Nicméně to byla její role Rose DeWitt Bukater ve snímku „Titanik“ (1997), která ji katapultovala na mezinárodní hvězdnou oblohu. Film se stal celosvětovým fenoménem a získal jí Oscara.

Během své kariéry Winsletová nadále ohromovala diváky svými rolemi ve filmech jako „Rozum a cit“ (1995), „Věčný svit neposkvrněné mysli“ (2004) a mnoha dalších. Její schopnost ponořit se do různých postav ji učinila respektovanou osobností ve filmovém průmyslu.

Kate Winslet není známá pouze pro své herecké výkony, ale také pro svou obhajobu silných a složitých ženských postav. Kromě filmové kariéry se Kate Winslet angažuje v dobročinné činnosti. Založila The Golden Hat Foundation, která se zaměřuje na podporu a osvětu autismu. Nadace se snaží poskytovat podporu rodinám postiženým autismem a zlepšovat kvalitu jejich života. Je také členkou správní rady We Are Family Foundation, organizace, která se snaží podporovat různorodost a mírovou koexistenci prostřednictvím umění a kultury.

Jedna zábavná skutečnost o Kate Winslet je, že svou sošku Oscara, kterého získala za roli ve filmu „Předčítač“ (2008), si nechává vystavenou ve své koupelně. Řekla, že slouží jako námět pro konverzace s hosty a připomínka důležitosti nebrát úspěch příliš vážně.

Její kariéra stále pokračuje a těšíme se na další vynikající výkony od této talentované herečky.

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *