Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Párty

Podzim na festivalu Groove Brno 2023 představí Coryho Henryho, Kennedy Administration, MÖRK nebo Malted Milk

24 dubna, 2023

Podzim na festivalu Groove Brno 2023 představí Coryho Henryho, Kennedy Administration, MÖRK nebo Malted Milk

Soul, funk, gospel, ale také blues nebo jazz. Festival Groove Brno 2023 odtajňuje část svého podzimního programu! Na čtyřech jedinečných koncertech uvede hvězdy světového formátu. Ty odstartuje koncert newyorské pop-jazzové senzace Scott Bradley’sPostmodern Jukebox, kteří vystoupí 6. října v Sono Music Clubu. 19. října se pak v Metro Music Bar představí undergroundový MÖRK, na které 3. listopadu naváže experimentální Malted Milk. 10. listopadu bude Sono Music Club hostit jedinečné spojení soulové senzace z New Yorku Kennedy Administration a brooklynského multiinstrumentalisty Coryho Henryho. Podzimní část festivalu zakončí 15. listopadu funk popem čeští Artsiders.

Žánrově pestré Groove Brno si za dobu své šestnáctileté existence může gratulovat k návštěvě bezmála dvaceti držitelů prestižních cen Grammy a nespočtu jejích nominantů. Do moravské metropole v minulosti zavítali třeba Earth, Wind & Fire, Incognito, nebo Candy Dulfer. V loňském roce měli fanoušci možnost slyšet trumpetistu Philipa Lassitera i japonsko-americkou zpěvačku Judith Hill s brněnským B-Side Bandem. Toto mimořádné hudební spojení se pro velký úspěch představí i na letošním ročníku festivalu. Koncert proběhne 20. července v Sono Music Clubu, na jehož pódiu se vystřídají s kytarovým mágem Cory Wongem, hlavní hvězdou americké formace Vulfpeck.

Ve dvou letech hrál na varhany a na střední škole už byl stálicí newyorského klubu Village Underground, kde vystupovaly ty největší hvězdy. Jazzman Cory Henrydebutoval v roce 2014 a jeho sólová nahrávka ihned vystřelila do pětice nejlepších jazzových alb hitparády Billboard. Mistr kláves se ve svých písních dotýká témat lásky, sociálního uvědomění a také emocionálního vyčerpání. V celkovém poselství ale zůstává pozitivní. „Pocit spojení, lásky a míru. O tom je muzika,“ říká.

Čaroděj z Brooklynu se v rámci výjimečného dvojkoncertu, který proběhne 10. listopadu, na scéně představí vedle formace Kennedy Administration. V čele žhavé mladé kapely z New Yorku stojí uhrančivá zpěvačka, která si říká Kennedy. Její charismatický projev inspirovaly legendy jako Ella Fitzgerald či Anita Baker a výsledkem je tak strhující energický projev. Spolu s českým klávesistou a producentem Ondřejem Pivcem míchají osobitou směs jazzu, popu, R&B i rocku. 

19. října se v Metro Music Baru představí maďarští MÖRK. Cestu ke slávě si prošlapali skrze obýváky, horolezecké haly a čínské čajovny, kde s hraním začínali. Ačkoliv mají v názvu temnotu, jejich psychedelický soul spíše hladí po duši. Už 3. listopadu na ně navážou francouzští matadoři Malted Milk, kteří díky svému chytlavému afroamerickému stylu oslavili dvacetiletou kariéru. Podzimní sezónu festivalu zakončí 15. listopadu funk popem čeští Artsiders s „poctivými písničkami zahranými profi muzikanty“. 

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *