Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Umění Výstavy

Ema Lančaričová vystaví svůj nový projekt Metanoia v pražské Galerii Fotografic

22 května, 2024

Ema Lančaričová vystaví svůj nový projekt Metanoia v pražské Galerii Fotografic

Slovenská fotografka Ema Lančaričová z Trnavy představí svůj nejnovější projekt v Galerii Fotografic v Praze. Konkrétně bude vystavovat v centru Prahy projekt Metanoia od 29.5. do 20.7.2024.

Portréty průmyslových kamer na různých velikostech instantního materiálu, vytištěné polaroidy vygenerovaného obrazu, video zakódované v rozšířené realitě na 100% chemickém podkladu. Mnohovrstevnatý projekt Metanoia slovenské fotografky Emy Lančaričové sestává z několika propracovaných souborů, které prostřednictvím experimentů s analogovou fotografií zkoumají nejsoučasnější polohy média fotografie.

Umělá inteligence a strojové učení mění naše chápání fotografa jako tvůrce obrazu. Algoritmy dennodenně ovlivňují koncepci vnímání technického obrazu. Miliardy fotografií uložené kdesi na cloudu a zároveň obrovské rozměry datových center překrucují představy o fyzické podobě fotografie. Výstavní projekt Emy Lančaričové, který je výsledkem doktorandského studia na VŠVU v Bratislavě, z nejrůznějších úhlů a za použití rozličných technických i myšlenkových přístupů pokládá otázku, co je fotografie v současnosti a připomíná, proč je diskuze o proměnách nových médií tak důležitá.

Ema Lančaričová (*1993) studovala na katedře Fotografie a nových médií na VŠVU v Bratislavě. V rámci samostatných výstav představila svou tvorbu ve významných institucích v Čechách a na Slovensku a účastnila se skupinových výstav a festivalů po celé Evropě a v Japonsku.

zdroje: artmap.cz, fotografic.cz, https://emalancaricova.com/


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *