Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Sport

Druhý ročník 12hodinového závodu Babett se pojede 14. září v Hodoníně

12 srpna, 2019

Druhý ročník 12hodinového závodu Babett se pojede 14. září v Hodoníně

Veteráni Morava pořádají druhý ročník 12hodinového závodu Babett, provázeného rockovou muzikou. Tento jedinečný závod se pojede 14. 9. 2019 na motokárové dráze Pánov u Hodonína.

12 hodinový závod Babetta-Polybon Tatry Kopřivnice

Jak přišli organizátoři k tak originálnímu nápadu? Inspirací jim byl 24hodinový test z roku 1988, kdy si novináři vypůjčili Babetty a vyrazili na největší test v té době nejmenších motorových vozidel. Za 24 hodin najeli na jedné Babettě neuvěřitelných 1030 km s průměrnou rychlostí 43 km/hod.

12 hodinový závod Babetta-Polybon Tatry Kopřivnice

„Když jsme se o tomto testu dozvěděli v loňském roce, tak jsme si řekli, proč to nevyzkoušet i dnes, kdy nejmladší Babetta má 21 let a pořád jich v České republice, na Slovensku, v Maďarsku nebo Polsku jezdí spousta. Pronajali jsme si Polygon Tatry v Kopřivnici a uspořádali pro start 12hodinovku, na kterou přijelo 15 týmů. Vítěz v kategorii speciál ujel celkem 657 km s průměrnou rychlostí skoro 56 km/hod bez jediné opravy.

Letos jsme se do toho pustili s větší akcí, která bude mít naprosto jinou úroveň a nebude to jenom bezduché kroužení na polygonu, ale opravdový závod se 14 zatáčkami na 650 m dlouhé trati, to celé doprovázené zábavou pro děti i dospělé a rockovým festivalem místních kapel. Počítáme s mezinárodní účastí, kdy i letos již máme přihlášené týmy ze Slovenska a Maďarska.“ David Hlavatý

Závodit mohou podle organizátorů všichni a vítězem je každý, kdo přijede do cíle.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *