Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Tech

Závoďákem po silnici? Žádný problém!

Srpen 6, 2019

Závoďákem po silnici? Žádný problém!

Buďme k sobě upřímní. Kdo nikdy netoužil být závodníkem, nebo se aspoň závodním vozem projet? Takových nás bude málo. Bohužel, taková věc je pro normální smrtelníky nemožná. Ovšem pokud už na to ty prostředky máte, proč takové auto vozit jen po trati? Nebylo by lepší s ním jezdit každý den a to kamkoliv? Jeden muž z Velké Británie jménem Richard Meaden takhle přemýšlel a za pomoci RML Motorsport Engineering Group vlastní jediný, na silnici legálně provozovatelný, Aston Martin Vulcan na světě!

Pro objasnění, značka Aston Martin v roce 2015 vyrobila model limitovaný na 24 kusů. Jednalo se o okruhový speciál jménem Vulcan. Vozidlo pohání atmosférický 7 litrový 12 válec do V o výkonu 1 tisíc a 200 koní a 800 Newton metrů. Nikoho však dlouhé dva roky nenapadlo, že by se s ním dalo jezdit do obchodu pro rohlíky.

Aby Richard a RML mohli auto přihlásit na značky, museli udělat spoustu úprav. Ty viditelné na první pohled jsou nová přední světla a boční zrcátka z modelu DB11, taktéž značky Aston Martin. Dále jsou to silniční pneumatiky se vzorkem, na zádi auta držák na SPZ nebo krytky na brzdových světlech. RML šel však ještě dál a tak přibyly odrazky, blinkry; ty zadní byly usazeny do boků spoileru; světlo zpátečky, nebo polstrování interiéru, a to hlavně na ochranném rámu.

https://twitter.com/DickieMeaden

Autor: Kristián Kováč


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *