Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba

The Weeknd vydává album After Hours a láme rekord Billie Eilish!

Březen 21, 2020

The Weeknd vydává album After Hours a láme rekord Billie Eilish!

Kanadský producent, skladatel a zpěvák The Weeknd vydává v pořadí čtvrté studiové album After Hours, které si ještě dlouho před vydáním objednalo přes milion uživatelů Apple Music, čímž přepsal loňský rekord, který držela Billie Eilish. Z alba již dříve vyšly singly Heartless a Blinding Lights, které byly certifikovány platinovými a Weeknda tak zařadily mezi deset nejúspěšnějších umělců v rámci RIAA certifikace. První ze zmíněných se stal již čtvrtým Weekndovým singlem, který se dostal na první příčku žebříčku Billboard Hot 100. Druhý ze zmíněných se v době vydání stal v mnoha zemích nejhranější skladbou v rádiích a ještě do dnešního dne je již měsíc hitem číslo jedna v playlistu Spotify Global Song.

Album obsahuje celkem 14 skladeb a Weeknd desku doplnil o speciální vydání americké série The Receipt od firmy Postmates, která se věnuje Weekndovým objednávkám vytvořeným během nahrávání videoklipu k písni Blinding Lights. Veškerý výtěžek ze série poputuje do organizace OSN, která se věnuje boji proti pandemii covid-19 tím, že mimo jiné podporuje zdravotníky v první linii a urychluje výzkum a vývoj potřebných léků a vakcín.

Weeknd, vlastním jménem Abel Makkonen Tesfaye, má na svém kontě tři Grammy, osm Billboard Music Awards, dvě American Music Awards, devět Juno Awards a byl dokonce nominován na Oscara. Za svou kariéru, která začala nahráváním písniček na YouTube v roce 2010, prodal přes 70 milionů nahrávek po celém světě. Mezi jeho nejúspěšnější desky patří Beauty Behind the Madness (2015), Starboy (2016) a My Dear Melancholy (2018). Jeho největšími hity jsou Love Me Harder s Arianou Grande, Earned It, I Feel It Coming, Pray for Me s Kendrickem Lamarem, Can’t Feel My Face nebo Call Out My Name.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *