Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Lifestyle Móda

Vans daruje milion dolarů na podporu duševního zdraví, svou charitu zviditelnila i díky TikToku

Prosinec 19, 2020

Vans daruje milion dolarů na podporu duševního zdraví, svou charitu zviditelnila i díky TikToku

Vans slaví právě dnes, 19. prosince, již druhý ročník #VansCheckerboardDay. U té příležitosti věnuje více jak milion dolarů vybraným deseti charitativním projektům po celém světě, aby tak prezentovala sílu kreativity měnit svět k lepšímu.

V reflexi na toto náročné období globální izolace spojili fanoušci Vans ze všech koutů světa své síly při příležitosti letošního Vans Checkerboard Day, aby tak společně pomohli zviditelnit a podpořit v dalším rozvoji celou řadu charitativních organizací zaměřených na podporu psychického zdraví za využití tvořivosti. Vans pomohl nejen svým vlastním velkorysým darem, ale také pobízením samotných fanoušků značky, aby přispěli koupí speciální benefiční kolekce, která vzešla ze spolupráce s designérem Geoffem McFetridgem, nebo prostřednictvím svých Vans Family bodů či dárcovských mobilních zpráv. Každá z vybraných charitativních organizací obdrží přes sto tisíc amerických dolarů přímo od společnosti Vans a z fondu Vans Checkerboard spravovaného nadací Tides Foundation. Příspěvky umožní organizacím rozšířit poskytované služby a využít prostředky na pomoc mladým s problémy v oblasti duševního zdraví skrze kreativní sebevyjádření prostřednictvím umění, hudby či akčních sportů. Vybrané charitativní organizace tak využijí pomoc třeba následovně: 

  • Campaign Against Living Miserably (CALM) využije získané prostředky na vybudování nových webových stránek, které již nyní poskytují online pomoc statisícům lidí. Příspěvek umožní zvýšit kapacity organizace tak, aby se potřebné pomoci dostalo ještě širší veřejnosti včas, než se jejich situace stane kritickou. Organizace tak tady bude nadále bez výhrad pro ty, co bojují s vážnými sklony k sebevraždě.
  • The Wave Project bude moci rozšířit kapacitu  svého Beach School projektu v britském Cornwallu a umožnit tak ještě více osamoceným mladým lidem účastnit se surfové terapie. Beach School program pomáhá mladým díky hodinám stráveným na pláži odhalit a rozvíjet svou kreativitu a potenciál a tím si ulevit od duševních problémů.
  • Arte Por La Vida bude díky příspěvku moci rozšířit svou působnost napříč Mexikem a zajistit tak dostatek prostředků pro podporu celé řady svých klientů, včetně materiálů k workshopům, spuštění nových programů, zajištění finanční odměny pro školitele a přednášející, či zajištění jejich dopravy na workshopy a přednášky.

Fanoušci z celého světa se virtuálně zúčastnili celé řady online akcí pod záštitou Vans, zaměřených na zvýšení povědomí o tom, jaký důležitý význam může mít kreativní sebevyjádření pro zachování si duševní pohody a psychického zdraví. Za zmínku bezpochyby stojí #VansCheckerboardDay challenge na TikToku, která měla již přes dvě miliardy zhlédnutí, stejně jako příspěvky Vans ambasadorů Tonyho Hawka, Yayi Zahir a Cataliny Bu, ve kterých se svěřují, jak jim vlastní kreativní tvorba pomohla zvládnout tento náročný rok.

„I když byl rok 2020 extrémně stresující a plný úzkosti a frustrace, věřím, že máme skvělou příležitost ukázat, že i kreativita může hrát významnou roli v tom, jak zvládáme a vyrovnáme se s globální izolací,“ přibližuje poslání značky její globální prezident Doug Palladini. „V rámci Vans Checkerboard Day jsme si tento rok vytyčili jasný cíl – zdůraznit roli kreativity jakožto způsobu, jak udělat něco pozitivního pro své duševní zdraví. Tato globální pandemie nepřestává ovlivňovat životy nás všech a my se snažíme dostát našeho závazku být zde pro celou Vans rodinu, kterou spojuje právě kreativita.“

Od roku 2013 věnovala společnost Vans již více než 10 milionů dolarů kreativním charitativním projektům po celém světě a pomohla tak podpořit tvořivost v místních komunitách. Vans věří, že kreativita je jedním ze základních rysů lidskosti, a že by každý člověk měl mít příležitost ke kreativnímu sebevyjádření, ať už je to skrze sport, umění, hudbu, nebo streetovou kulturu. Fond Vans Checkerboard spravovaný nadací Tides Foundation umožní společnosti Vans spojit se ještě s více organizacemi po celém světě, které pracují na kreativních programech pro mladé lidi. Více informací pro tyto organizace je k dispozici přímo na stránce www.vans.eu/checkerboardday.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *