Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Blog

Star Dance – opravdová pocta První republice

Říjen 31, 2018

Star Dance – opravdová pocta První republice

Letošní řada známé a velmi populární soutěže Star Dance aneb Když hvězdy tančí se opravdu vydařila, a to prosím bez uvozovek. Citlivým a velmi vyváženým výběrem soutěžících celebrit počínaje a krásnými šaty a obleky konče.

Přestože celá řada bude vrcholit až finálovým večerem, který je ostatně jako v každé řadě naplánován na čas Adventu, mohu s jistotou říci, že zatím poslední vysílaný večer, se vydařil na druhou. Byl věnovaný stému výročí vzniku samostatného Československa a výběrem hudebního doprovodu melodiím prvorepublikovým, a byl opravdovou poctou tomuto slavnému výročí.

Všechno, až snad do posledního detailu, zapadalo do reálií, jak je znám z vyprávění maminčiných rodičů. Vždycky jsem seděl a pověstně nedutal, když mi vyprávěli o světě galantních gentlemanů a galantních dam. Nebo jak silná byla naše koruna oproti jiným, dnes daleko stabilnějším. Ale také o světě, který chtěl být klamán, o tom, jak se muselo šetřit (a hlavně hospodařit). O skvělých lidech, které dala naše země světu.

Ano, to vše mi připomněli v sobotní večer skvělí moderátoři Tereza Kostková s Markem Ebenem. Jejich elegantní a nikoho neurážející humor, a také krásné kostýmy a do nich odění, jak jinak, naprosto jedineční soutěžící. A inteligentní porota. Vše úhledně zabaleno do not a textů tehdejších šlágrů, výborně zahraných orchestrem již léta prověřeným.

Děkuji, Česká televize!

Autor: Přemysl Čech

Foto: Deník / Martin Divíšek / Zdroj: https://www.denik.cz/ostatni_kultura/devata-rada-stardance-se-blizi-hvezdy-zahali-do-zare-prvni-republiky-20180906.html


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *